Jūsų automobilio priekiniai žibintai yra svarbesni, nei manote

Dalintis:

Tinkamai paruošti automobilio žibintai yra svarbūs tiek jūsų, tiek kitų eismo dalyvių saugumui. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kaip pasirūpinti savo žibintais jau dabar.

Kodėl priekiniai automobilio žibintai yra tokie svarbūs?

Ar norite sužinoti daugiau apie automobilio priekinius žibintus? Tada peržiūrėkite šį automobilių gidą ir tinkamai pasiruoškite saugiai kelionei!

Taigi, nors dažnai girdime apie šią automobilio dalį, kodėl iš tikrųjų ji yra tokia svarbi? Visų pirma, daugumai vairuotojų kartais prireikia važiuoti tamsiu paros metu, kai matomumas stipriai sumažėja. Šios situacijos metu priekiniai žibintai yra itin svarbūs, nes jie padeda geriau matyti kelią ir taip nuo nelaimingų atsitikimų gali apsaugoti tiek jus ir jūsų keleivius, tiek kitus eismo dalyvius!

Nors dalis vairuotojų bando išvengti keliavimo per miglotą orą, kartais nelieka kito pasirinkimo. Jeigu ir jums reikia važiuoti per tokias oro sąlygas, priekiniai automobilio žibintai parodys kitiems eismo dalyviams, kad prieš juos važiuoja kita transporto priemonė – tai gali padėti išvengti susidūrimų.

Žinoma, negalima praleisti ir finansinio aspekto. Su priekinių žibintų gedimais susijusios automobilių avarijos nėra retos, todėl tikrai naudinga tinkamai pasirūpinti savo žibintais ir apšviesti kelią vairuojant, jeigu taip galite išvengti savo transporto priemonės remonto išlaidų bei kitų problemų.

Kaip sureguliuoti automobilio priekinius žibintus?

Vienas iš lengviausių būdų užtikrinti tinkamą automobilio žibintų veikimą yra jų reguliavimas. Ar dar nežinote, kaip tai padaryti?

Taigi, pats priekinių žibintų reguliavimas gali būti ganėtinai paprastas, tiesiog reikia prisiminti kelis žingsnius. Visų pirma, pažiūrėkite, ar jūsų automobilis yra normaliame aukštyje – automobilio bagažinėje nėra ypatingai sunkių daiktų, automobilio padangų slėgis atitinka rekomenduojamus lygius ir kt.

Kai tai padarysite, pastatykite automobilį taip, kad jis būtų atsuktas į tiesią sieną (pvz., garaže) ir privažiuokite kuo arčiau. Tada įjunkite žibintus ir pažymėkite šviesos centrus ant sienos (pvz., iš lipnios juostelės galite padaryti pliuso ženklą). Pakartokite tai abiem žibintams ir patikrinkite, ar jų centrai (pliusai) yra tokiame pačiame aukštyje.

Kai patikrinsite lempų aukštį, atitraukite automobilį nuo sienos (atstumas turėtų būti 7.6 metrai, nes bent tiek yra tai, kiek turėtų siekti jūsų šviesos). Svarbu, kad žibintai šviestų tiesiai (nei per daug į žemę, nei per aukštai), todėl reikia patikrinti, ar šviesos centras vis dar atitinka pažymėtus pliusus. Jeigu ryškiausi taškai nėra prie pažymėto pliuso, reikėtų tai sureguliuoti – dažniausiai reikia šviesas pažeminti arba paaukštinti. Ar jūsų automobilio žibintai yra tinkamai sureguliuoti? Tada patikrinkite tai su trumpu bandomuoju važiavimu.

Ar ieškote dar daugiau informacijos apie tai, kaip galite patys sureguliuoti automobilio žibintus? Kokie yra galimi automobilio žibintų gedimai?

Ar norite geriau suprasti, kaip veikia jūsų automobilis? Tada nepamirškite, kad kiekvienam vairuotojui svarbu žinoti apie pagrindinius žibintų gedimus, kurie gali daryti neigiamą įtaką jūsų vairavimui tamsoje. Taigi, kokie yra dažniausi automobilio žibintų gedimai?

Visų pirma, kartais pastebima, kad neveikia tik vienas žibintas. Jeigu ir jūs susidūrėte su tokia problema, tai galima ganėtinai lengvai pataisyti, nes tai dažniausiai atsitinka dėl lemputės gedimo. Jeigu nutiko būtent tai, reikia tiesiog pakeisti sugedusią automobilio dalį.

Mirgantys žibintai – kas tai ir kodėl taip nutinka? Šis automobilio gedimas gali atsitikti dėl kelių priežasčių. Pavyzdžiui, automobilio žibinto lemputės gali gesti arba būti netinkamai prijungtos. Jeigu pastebite, kad jūsų transporto priemonės žibintai mirga, visada rekomenduojama pasitarti su specialistu ir užtikrinti, kad šią problemą greitai išspręsite.

Ar jūsų žibintai veikia, tačiau lempos jau nešviečia pakankamai stipriai (pastebite, kad anksčiau jos švietė ryškiau)? Tada gali būti, kad jūsų žibintų lempos jau paseno. Pabandykite pakeisti žibinto lemputę ir patikrinkite, ar spindulys jau yra stipresnis. Žinoma, jeigu manote, kad lemputė keista dar neseniai, iš pradžių galite pabandyti nuvalyti žibintą ir pažiūrėti, ar situacija pasikeičia.

Kaip patiems pakeisti automobilio žibinto lemputę?

Kaip ir minėta anksčiau, kartais dėl įvairių gedimų ir kitų priežasčių prireikia pakeisti automobilio priekinio žibinto lemputę. Ar galiu pats arba pati tai padaryti? Tikrai taip! Nors šio pakeitimo instrukcijos gali šiek tiek keistis priklausomai nuo jūsų transporto priemonės modelio ir metų, pagrindiniai žingsniai vis tiek išlieka ganėtinai panašūs. Taigi, kaip tai atlikti teisingai?

Visų pirma, nepamirškite išjungti savo automobilio ir ištraukite raktelius, jeigu nusprendėte pakeisti lemputę. Tada atidarykite kapotą (dar žinomą kaip antvožą arba dangtį) ir priekinėje automobilio dalyje suraskite savo priekinių žibintų laikiklį. Kaip ir minėta, šis žingsnis gali šiek tiek skirtis pagal jūsų automobilį, tačiau dažniausiai šioje transporto priemonėje prie lemputės bus trys laidai, kur rasite ir spaustuką, kuris padės išimti seną dalį ir įdėti naują.

Žinoma, kartais gali nutikti ir taip, kad lemputė nėra iš pirmo karto tinkamai įdedama – tokias klaidas lengvai pastebėsite iš blogo matomumo ir apšvietimo. Bandykite pakartoti žingsnius pagal šias instrukcijas ir tinkamai pasiruoškite vairavimui net ir tamsiausiu paros metu!

Ar jums dažnai kyla klausimų apie žibintus ir tinkamą jų reguliavimą? Tada išsaugokite šį gidą ir taip žinosite, kad visada galite pasitikslinti dėl svarbiausių klausimų apie šią automobilio dalį.

Informacijos šaltiniai:

https://www.autodoc.lt/autodalys/priekinis_zibintas_iterp-10533

https://www.actualidadmotor.com/lt/kaip-aptikti-priekini%C5%B3-%C5%BEibint%C5%B3-problemas-pirma-dalis/

Užs. Nr. 50

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą