fbpx

Rokas Baciuška laimėjo Pasaulio čempionatą

Dalintis:

Vakar baigėsi Andalūzijos ralis, o tuo pačiu ir Pasaulio ralio-reidų čempionatas. Lietuvis Rokas Baciuška iškovojo svarbiausią pergalę Lietuvos automobilių sporto istorijoje. Niekas niekada nėra lipęs ant podiumo pasaulio čempionate, o tauragiškis tai padarė pirmuoju bandymu.

Dakare iškovota trečioji vieta, antra vieta Abu Dabio lenktynėse ir pergalė Maroko ralyje. Andalūzijos ralyje Ispanijoje Rokui reikėjo finišuoti aukščiau dviejų konkurentų – amerikiečio Austin Jones ir lenko Marek Goczal. Tą jis ir padarė. Sekmadienį Rokas nebeskubėjo – jam tiesiog reikėjo atvažiuoti iki finišo. Todėl jis T4 klasėje finišavo tik penktas ir liko trečias bendroje ralio įskaitoje. Tačiau to visiškai užteko, kad tauragiškis pirmą kartą į Lietuvą atvežtų Pasaulio čempiono titulą.

„Mes tai padarėme! Pasaulio čempionatas laimėtas. Neabejotinai, tai pati svarbiausia, bet ir pati sunkiausia pergalė mano gyvenime. Trūksta žodžių apsakyti jausmams. Šiandien tiesiog mėgavausi paskutiniais Andalūzijos ralio kilometrais,“ – po finišo sakė R.Baciuška.

Rokas Baciuška Andalūzijos ralyje

Paskutinysis greičio ruožas buvo daugiau ar mažiau formalumas – tris kartus trumpesnis negu įprasta, vos šimto km ilgio, tačiau buvo pakankamai klastingų vietų. Sportininkams teko važiuoti ir kalnuotomis uolėtomis vietovėmis, kur buvo lengvai galima baigti lenktynes. O paskutinieji kilometrai driekėsi Atlanto vandenyno pakrante.

Rokas Baciuška Andalūzijos ralyje

Bendroje ralio įskaitoje nugalėjo Sebastien Loeb, tačiau Pasaulio čempiono titulas atiteko katariečiui Nasserui Al-Attiyah. Naseras, kaip ir Rokas pirmą kartą tapo Pasaulio čempionu. Mat anksčiau ralio-reidų lenktynės turėjo tik Pasaulio taurės statusą, o šiemet yra pirmas kartas, kai FIA nusprendė šioms vis daugiau populiarumo sulaukiančioms lenktynėms suteikti ir Pasaulio čempionato statusą.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą