Tinklinio klubas „Šilas“: keičiasi kartos, bet ne tradicijos

Dalintis:

Jau 15 metų Tauragėje veikiantis tinklinio mėgėjų klubas sezoną užbaigė tradiciniu tinklinio mėgėjų turnyru. Klubui vadovaujantis Justas Vorochas džiaugiasi stipriu žaidėjų branduoliu ir saugomomis tradicijomis bei grįžtančiais žaisti tauragiškiais.

Tinklinis gal ir nėra toks populiarus sportas, kaip krepšinis ar futbolas, tačiau gerbėjų turi. Ši sporto šaka jau 15 metų vienija 35 tauragiškius, priklausančius Tauragės tinklinio mėgėjų klubui „Šilas“, kuriam šiuo metu vadovauja į Tauragę gyventi ir dirbti parvykęs Justas Vorochas.

– Klubo įkūrėjas yra Mindaugas Dumčius, nors prie šio tikslo dirbo visi tuomečiai žaidėjai – Haroldas Bikneris, Darius Dubauskas, Rimantas Martinavičius, Regimantas Vydmantas. Šiuo metu turime 35 narius, tačiau dažnai prisijungia ir kiti prijaučiantys bei norintys pažaisti, pasportuoti, – pasakojo J.Vorochas. – Aš tinkliniu susidomėjau mokykloje. Ten žaidėm, kaip išeina, važinėjom į varžybas ir užsikabinau. Sužinojęs apie į klubą susibūrusius mūsų veteranus prisijungiau prie jų. Ir po studijų grįžęs į Tauragę toliau sportuoju.

Tauragėje ši sporto šaka vienija labai įvairaus amžiaus žaidėjus – nuo 17 iki 65 metų. Pašnekovas neslepia apmaudo, kad dalis jaunų ir perspektyvių klubo žaidėjų baigę mokyklas išvyksta studijuoti ir nebegrįžta.

– Yra nemažai pas mus klube žaidžiančių tėvų, prie kurių vėliau prisijungia ir jų vaikai. Taip pat džiugu, kad turime puikų specialistą, Sporto centre ugdantį tinklinį žaidžiantį jaunimą – Voldemarą Knystautą. Yra salės ir paplūdimio tinklinis. Paplūdimio tinklinį dažniau renkasi veteranai – komandai tereikia dviejų žaidėjų. Salės tinkliniui reikia jau 6 žmonių komandos. Šiuo metu turime 8 žaidėjų branduolį, iš kurių 3 – grįžę po studijų į Tauragę, – pasididžiavimo neslėpė J.Vorochas.

Vienas Tauragės tinklinio mėgėjų klubo „Šilas“ nario V.Knystauto ugdytinių – Tomas Aleksa pasiekė aukščiausiąją lygą. Tauragiškis žaidžia profesionalioje vyrų salės tinklinio komandoje „Kauno RIO startas“.

Tradicijas puoselėjantis Tauragės klubas kasmet organizuoja tinklinio mėgėjų turnyrą, į kurį sukviečia šio sporto mėgėjus iš kitų miestų. Lapkričio pabaigoje šis turnyras pagaliau įvyko po metų pertraukos, nes 2020-aisiais renginiui sutrukdė griežti pandemijos reikalavimai.

– Yra klubai, su kuriais palaikome ryšius, turnyras kviestinis. Į tokius pat turnyrus važiuojame ir mes. Jei tik niekas nepakiš kojos planams, sausio mėnesį planuojame žaisti Šiauliuose. Taip pat turime savo klubo tradicinius pietus, kai aptariame planus, savo žaidimą. Žinoma, ne sezono metu sudėtinga su pliažo tinkliniu – tuomet formą palaikome specialiame uždarame aikštyne. Deja, Tauragėje tokio nėra, tad tenka važiuoti į Raseinių rajoną. Na, o gruodį buriamės Klaipėdos uždarame aikštyne į kalėdines varžytuves, – apie klubo veiklą pasakojo J.Vorochas.

Sportininkai užsigrūdinę – pašnekovo teigimu, vos tik orų sąlygos leidžia ir smėlis būna sausas, tinklinio komandos nariai susitinka savo aikštyne prie Jūros užtvankos. Su specialia apranga mušant kamuolį vėsuma nebaisi.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą