fbpx

Ubagiški buhalterių atlyginimai skęsta šešėlyje

Dalintis:

Buhalterio atlyginimas – 10  ar 20 Lt per mėnesį. Daugelis pasakytų „Nesąmonė!“, tačiau taip teigia Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Tauragės AVMI), išanalizavusi įmonių, kurių nemaža dalis darbuotojų gauna minimalų ar mažesnį darbo užmokestį, ekonominės veiklos rezultatus. Pasirodo, Tauragės apskrityje 62 procentai įmonių asmenims, tvarkantiems buhalterinę apskaitą, moka mažesnį nei minimalus darbo užmokestis atlyginimą.

20 Lt per mėnesį

Tokiose įmonėse dalis darbuotojų dažniausiai įdarbinti ne visą darbo dieną, jiems mokamas atlyginimas nesiekia net nustatyto minimalaus darbo užmokesčio dydžio. Neretai tokios įmonės įdarbinusios buhalterius, kurie ne vienerius metus dirba už keliasdešimt litų ir buhalterinę apskaitą tvarko keliose įmonėse.

– Kai buhalterė už 130 litų mėnesinį atlyginimą apskaitą tvarko net aštuonioms įmonėms – stebina. Didžiausias jos atlyginimas už viso mėnesio kvalifikuotą darbą vienoje įmonėje – 20 litų, – pasakoja Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė.

Pasak jos, tokie faktai verčia galvoti, kad tose įmonėse apskaitomos ne visos pajamos, daromi darbo laiko apskaitos pažeidimai ir darbo užmokestis mokamas „vokelyje“. Už keliasdešimt litų buhalteriai tvarko apskaitą įmonėse, kurios verčiasi mažmenine prekyba, automobilių pardavimu. Yra ir tokių buhalterių, kurie motyvuodami, jog už menką atlygį atlieka nedaug darbo, tvarko gamybos įmonių, turinčių ne vieną dešimtį darbuotojų, buhalterinę apskaitą.

Darbas darbui nelygu

UAB „Valdymo apskaita“ vadovas Modestas Petraitis sako, kad taip labai stebėtis gal ir nėra dėl ko: buhalterių atlyginimai gali būti labai įvairūs, jie priklauso nuo įmonės veiklos pobūdžio, dokumentų, pagalbinių operacijų kiekio. Atlygis gali būti skaičiuojamas ir pagal išdirbtų valandų skaičių.

– Vis dėlto, jei tai įmonės, besiverčiančios mažmenine, automobilių prekyba ar kita daug skaičiavimų reikalaujančia veikla, tokie atlyginimai nelogiški. Ten visai kiti įkainiai, – įsitikinęs M.Petraitis.

Mažus atlyginimus, nesiekiančius net nustatyto minimalaus darbo užmokesčio dydžio, mokančius įmonių vadovus Tauragės AVMI kviečiasi pokalbių, atlieka stebėseną įmonių veiklos vykdymo vietose. Po tokių veiksmų įmonėse sumažėja ne visą darbo dieną dirbančių ir gaunančių mažus atlyginimus darbuotojų skaičius. Šiemet po atliktų švelniosios kontrolės veiksmų 66 procentai stebėtų įmonių padidino darbo užmokestį. Kai kuriose įmonėse darbo užmokestis kilo 158 procentais.

„Virtuviniai“ buhalteriai iškraipo konkurenciją

– Tai tiesiog pasityčiojimas iš mūsų, dirbančių sąžiningai ir legaliai. Nuo tų „virtuvinių“ buhalterių mes kenčiame labiausiai, – įsitikinusi Angelė Žilienė, UAB „Žilbinus“ vadovė.

Pasak jos, būtent tokie žmonės, atsiimantys įmonių apskaitą tvarkyti namuose oficialiai už keliasdešimt litų ar net visai nelegaliai, iškraipo konkurencijos sąlygas.

VMI pasirengusi padėti

– Valstybinė mokesčių inspekcija pasirengusi bendradarbiauti su mokesčių mokėtojais, suteikti reikiamą pagalbą, konsultuoti. Tačiau jei griežtų VMI perspėjimų girdėti nenorima, tai nuolaidžiavimo tikėtis neverta, – perspėja L.Mačernienė.

Pasak jos, mokesčių mokėtojai, kurie nenorės tinkamai vykdyti mokestinių prievolių, sulauks papildomų kontrolės veiksmų ir drausminimo priemonių.

Tauragės AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalaus darbo atvejus, atlyginimus vokeliuose ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę mokesčių inspekcijoje.

Reklama: darbo užmokesčio apskaita

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą