Vietoj senojo – 175 tūkstančius eurų kainuosiantis fontanas

Dalintis:

Tauragės centre, Atgimimo aikštėje, prasidėjo naujo, išmanaus, fontano įrengimo darbai. Šviečiančiam ir grojančiam fontanui savivaldybė nepagailės 175 tūkstančių eurų, nors savivaldybės taryba tam buvo numačiusi tik 100 tūkstančių.

Moderniam ir išmaniam fontanui įrengti Tauragės rajono savivaldybė buvo paskelbusi atvirą konkursą. Tiksliau – du. Nors pirmuoju konkursu domėjosi nemažai įmonių, dalyvavo tik viena ir užsiprašė 220 tūkstančių eurų. Kaip sakė miesto seniūnas Virginijus Žilius, kadangi ši kaina buvo pernelyg didelė, paskelbtas antras konkursas. Antrajame atvirame konkurse buvo jau du dalyviai. Laimėjo Vilniaus rajono UAB „Optika ir technologijos“. Fontano įrengimo darbais rūpinsis šios įmonės Klaipėdos filialas. Už modernaus fontano įrengimą paprašyta 145 tūkstančių Eur be pridėtinės vertės mokesčio (su PVM – 175 450 Eur).

Miesto seniūnas V.Žilius sako, kad fontanas bus su 16 galingų purkštukų. Jis būsiąs modernus, išmanus, su spalvomis ir muzika, kurią bus galima užsisakyti. Bus įrengtas 10 kub. m rezervuaras po žeme, garantuojama, kad vanduo iš fontano netekės į gatvę. Naujojo fontano technologija būsianti tokia, kaip Druskininkuose, tik perimetras mažesnis, kadangi įrengti didesnio Tauragėje esą neįmanoma – anot seniūno, tai padaryti trukdo šilumos tinklai, vandentiekio komunikacijos, kabeliai. Senojo fontano siurblys bus saugomas seniūnijos fonduose.

Anot V.Žiliaus, fontano įranga jau pagaminta, požeminiai darbai pradėti. Pavasarį bus sudėtos granitinės plokštės ir atlikti kiti darbai.

– Planuojame, kad iki kitų metų miesto šventės fontanas turėtų būti baigtas įrengti. Jei orai leis, stengsimės kuo daugiau padaryti šiemet, – patikino miesto seniūnas.

O dėl tokios nemenkos fontano kainos, anot seniūno, tokia yra rinka. Esą vyko atviras konkursas, visi galėjo dalyvauti.

Vos tik buvo aptverta fontano įrengimo teritorija ir pastatytas statybininkų vagonėlis, redakcija sulaukė tauragiškio skambučio. Paskambinęs vyras stebėjosi, kad pas mus darbai dažnai pradedami kone žiemą. „Už lango jau minusas“, – sakė Vytauto vardu prisistatęs vyras. Seniūnas šiam ir kitiems tauragiškiams patarė nesijaudinti, esą šaltuoju metų laiku bus atliekami tik tie darbai, kuriuos leis atlikti oro sąlygos. Fontanas turi būti užbaigtas iki birželio 1 dienos, tad darbai bus tęsiami pavasarį. Tauragės rajono savivaldybės taryba naujam fontanui iš biudžeto buvo skyrusi tik 100 tūkstančių eurų. Paklaustas, iš kur savivaldybė gaus likusius pinigus, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės kurjeriui“ atsakė: „Kadangi sumažinome paskolų palūkanas (kasmet mokame mažiau po 100 000 Eur), tai iš tų lėšų ir galima bus skirti“.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą