Džiaugsmų, bėdų ir visų naujienų centras – kaimo parduotuvė. Lomiškiai čia ne tik maistą perka, bet ir problemas sprendžia, o grįžtantys namo po darbų mieste užsuka bent pasisveikinti.
Pagrindinėje kaimo susibūrimo vietoje – parduotuvėje klientų netrūko nei prieš, nei per karantiną. Pardavėjos iš karto informuoja, kad vadovaujantis įstatymais vienu metu parduotuvėje negali būti daugiau nei aštuoni pirkėjai, būriuotis prie kasų negalima, būtina taisyklingai dėvėti veido kaukę.
Lomių parduotuvėje kasdien dirba po dvi pardavėjas. Kai lankėmės Lomiuose, gyventojus aptarnavo Violeta ir Kristina, abi vietinės, iš gretimų kaimų. Moterys garantuoja pažįstančios pirkėjus ir žinančios, kokią prekę reikia pasiūlyti.
– Ir asortimento netrūksta, ir žmonių užtenka. Kaimo parduotuvėje rasite ko prekybos centruose ne visada būna. Prekės specifinės, daug mažų įmonių produkcijos, kurią tikrai mėgsta vietos gyventojai. Žmonės perka maistą, skanumynus, alkoholį, – vardijo pardavėja Kristina ir prisiminė, kad per pirmąjį karantiną į Lomius apsipirkti atvažiuodavo net Tauragės gyventojai.
Pardavėjos tikina, kad kaimo parduotuvėje visada žmonių mažiau nei dideliame prekybos centre, o prekių daug ir įvairių.
– Tikimybė užsikrėsti pas mus – minimali, – šypsosi pardavėjos.
Prieš keletą mėnesių Lomiai nuskambėjo visame Tauragės rajone. Koronavirusu užsikrėtė viena parduotuvės darbuotoja. Moteris simptomų nejautė, bet virusas nesitraukė ilgiau nei mėnesį.
– Viskas dabar gerai. Nesvarbu, kur gyventum, kaime ar mieste, prasidėjus virusui, vieni kitų bijom. Pažiūrėkite, kaip vaikšto žmonės. Per atstumą vienas nuo kito, bendrauja irgi per atstumą. Supranta, kad liga gali kiekvieną paliesti, todėl nei smerkia, nei apkalba. Tiesiog saugosi, – sakė pardavėja Kristina.
Paklaustos, kur pačios apsiperka, abi moterys sutartinai tikina – perka tik Lomiuose.
– Žinom produkciją, tiekėjus, prekes. Kam dar kitur važiuoti? – sutartinai sakė abi.