Didžiajame turguje planuojamas parduotuvėlių miestelis, nukeliama tvora

Dalintis:

Pandemija Tauragės didžiajam turgui, kaip ir visam verslui, atnešė sunkumų. Nors prekeivių ir pirkėjų sumažėjo, vietos rinka susitraukė, turgaus vadovai kuria planus įkurti parduotuvėlių miestelį, o vienoje turgaus pusėje įrengti drenažą, kad netelkšotų balos. Sumažės ir turgaus plotas – iki vasaros vidurio tolyn nuo Dariaus ir Girėno gatvės pusės bus atkelta tvora.  

Pasak Tauragės didžiojo turgaus direktorės Irenos Smetoniūtės, nepaisant karantino, kaip ir kasmet, taip ir šiemet turguje atliekami smulkūs remonto darbai. Nors turgaus gyvenimas vis dar negrįžta į įprastas vėžes, jo vadovai kuria inovatyvius planus ir svarsto apie pokyčius.

– COVID-19 padarė didžiulę neigiamą įtaką tiek turgaus prekeiviams, tiek ir pirkėjams. Iki šiol dar sunku sulaukti pirkėjų, rinka susitraukė, sumažėjo ir parduodančių. Labai stipriai koronavirusas pakenkė turgui, kaip ir visam verslui, todėl didelių investicijų į turgavietę neplanuojama, o tik einamieji darbai, – kalbėjo direktorė. – Dabar svarbiausias išlikimo klausimas, nes pirkėjų ir prekeivių vis mažėja.

Pasak I.Smetoniūtės, turgaus teritorijoje planuojama įkurti parduotuvėlių miestelį nuo prekybos centro „Maxima“ pusės, kur šiuo metu veikia greitojo maisto užkandinė. Panašios kilnojamosios parduotuvėlės-konteineriai įsikūrusios prie didžiųjų prekybos centrų.

– Tokie planai. Jau dabar mes žmonėms siūlome, bet tų norinčių nėra tiek daug. Jei atsirastų 10–15 pageidaujančiųjų, tai darytume šį projektą, paruoštume aikštelę. Dabar mūsų laukia kitas didelis darbas: kadangi turgaus teritorija išėjusi į valstybinę žemę, tai pagal Dariaus ir Girėno gatvę turime 2 metrus atkelti visą tą stoginę ir tvorą, – kalbėjo turgaus vadovė. – Tai turime padaryti iki vasaros vidurio, miesto valdžia planuoja asfaltuoti aikštelę prie gatvės.

Po stipresnio lietaus turgaus teritorija, kur turi prekiauti augalų augintojai, atrodo štai taip. Reginos Genienės nuotrauka

Turgaus pusė, kurioje prekiaujama medeliais ir gėlėmis, po lietaus dažnai patvinsta, todėl planuojama ten įrengti vandens nutekėjimui skirtą vietinį drenažą. Šiuos planus administracija tikisi įgyvendinti šiek tiek vėliau, kai pagerės verslo situacija, nes tam reikia nemažai lėšų.

– Turėjom minčių rinkliavą padidinti, kelti kainas, bet susilaikome. Pritaikėme nuolaidas sekmadienį prekiaujantiems dėvėta apranga, ir darbo dienomis taikome nuolaidas. Buvo Mamos diena, tačiau prekyba vangiai vyko. Prasidėjo augalų sezonas, tai klientų daugiau tik augalų skyriuje, – pastebėjo I.Smetoniūtė. – Visur vangiai viskas vyksta, mažai pirkėjų. Prekeiviai paviljone nepatenkinti, nes mažai perkančių. Mums mažėja pirkėjų dėl įsikūrusių prekybos centrų greta. Kokia bus ateitis, sunku prognozuoti, reikia rūpintis šia diena.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą