fbpx

Durpyne prasideda paruošiamieji sezono darbai, įdarbins 100 žmonių

Dalintis:

Durpių gavybos tarptautinio koncerno „Klasmann-Deilmann“ Laukėsos padalinyje ruošiamasi naujo sezono pradžiai. Struktūrinio padalinio vadovas Antanas Vanagas sako, kad šiemet startuos vėliau nei įprastai dėl vėlyvo pavasario. Durpių gavybos apimčių įmonė nemažina, sezoniniam darbui priims apie 100 darbuotojų.

Laukėsos durpyno teritorija užima apie 1600 ha, o durpės renkamos apie 400 ha plote. Plotai, kuriuose baigta durpių gavybos eksploatacija, paprastai kalbant atiduodami gamtai – jie užželia krūmais, apauga medžiais. Durpyno bazė iš Eičių kaimo į Laukėsą persikraustė prieš penkerius metus. Padalinys turi savo degalinę, valymo įrenginius, vandentiekį, automobilių aikštelę, biokuro katilinę, įvairios technikos, nuomojasi 8–10 traktorių.

– Naujoje vietoje įrengėme bazę, labai patogią darbuotojams: jiems pastatytos ir įrengtos buitinės patalpos, kuriose žmonės pietauja, bendrauja, žaidžia tenisą, yra valgomieji, dušai, tualetai. Stengiamės, kad mūsų darbuotojams būtų kuo geriau, – patikino A.Vanagas, padaliniui vadovaujantis jau dešimtmetį, į Laukėsą kasdien važinėjantis iš Šilutės. – Traukinukas durpyne jau eksponatas, nebeliko geležinkelio, jo vietoje yra kelias iš plokščių, kuriuo žmonėms labai patogu važiuoti dviračiais į darbo vietą, nes teritorija didelė. Kartu su savivaldybe išasfaltavome Durpyno gatvę, malonu, kad savivaldybė prie projekto 50 proc. prisidėjo finansiškai.

Traukinukas durpyne – jau tik eksponatas

Šiemet Laukėsos durpynas durpių paruošti planuoja tiek pat, kaip ir pernai, įprastai per dieną surenka apie 60 tūkst. kubų. Padalinio vadovas pasakojo, kad Laukėsos durpynas, kaip ir kitos įmonės Europoje bei pasaulyje, pajuto pandemijos pasekmes, užsakymų buvo sumažėję, tačiau dabar viskas grįžo į senas vėžes – dirbama įprastais pajėgumais.

– Gavyba išsilygino. Jau priimame sezoninius darbuotojus. Žmonės, kurie dirba prie gabalinių durpių, tokį atlyginimą gauna, kad išeidami užsiregistruoja kitų metų sezonui. Mus maloniai nuteikia, kad mūsų darbuotojams pas mus patinka, kad jie čia gali uždirbti, – pasidžiaugė padalinio vadovas. – Tiesa, pernai prisikviesti sezoninių darbininkų buvo lengviau, šiemet kai paskambinome tiems, kurie buvo užsiregistravę, tai iš kelių išgirdome: gaunu 250 eurų plius už vaikus, tai kam man dirbti. Grįžę iš užsienio, ypač jaunimas, nori užsienietiškų atlyginimų.

Pasak A.Vanago, sezoninių darbininkų įmonė šiemet priims tiek pat, kaip ir kasmet, jų nemažins. Nuolatinių darbuotojų Laukėsos durpyne – apie 50, sezoniniam darbui planuojama įdarbinti apie 100. Nors įmonėje daug modernios technikos, vis dėlto be žmogaus rankų neišsiverčiama.

Renkamos gabalinės durpės

– Į visas pakampes su technika neprivažiuojam, reikalingos rankos ravėjimui. Ypač moterys šį darbą noriai dirba ir užsidirba. O sezono pradžią mums nurodo gamta. Šiemet ilgas pavasaris, todėl sezonas vėluoja. Kai pavasaris būdavo palankus, darbus pradėdavome gegužės 5–10 dienomis, šiemet gal truputį užsitęs. Mūsų sezono pabaiga būna rugsėjo pradžioje, mėnesį dar vyksta pavieniai darbai, – pasakojo padalinio vadovas.

Laukėsos durpyne didelis gaisrų pavojus, todėl nuolatos atnaujinama priešgaisrinė įranga, budi gaisrininkų komandos. Gaisrinių cisternų įmonė turi keturias, ekipaže – du žmonės, darbuotojai aprūpinti radijo stotelėmis, kad prireikus greitai išsikviestų pagalbą.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą