Džinsų žinovė Asta Šatkienė: drabužis turi pagražinti figūrą, o ne sudarkyti

Dalintis:

Sušvelninus karantiną duris, kaip ir kitos mažosios parduotuvėlės, atvėrusios „Džinso linijos“ savininkė Asta Šatkienė atvira – smulkiajam verslui ir kiek atleidus karantino vadžias ne pyragai. „Pinigas turi daryti pinigą“, – įsitikinusi smulkioji verslininkė, o šiuo metu sąlygos tam sudėtingos. Ir vis dėlto Asta papasakojo, kas, jos pastebėjimu, šį pavasarį madinga. 

Reikia daug išmanyti

Asta Šatkienė džinsais prekiauti Tauragės, Raseinių ir Rietavo turguose pradėjo nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990-ųjų. Šeimos verslas sekėsi puikiai, todėl nusprendė Tauragėje atidaryti aprangos parduotuvę.

– Prekes gabename iš Lenkijos ir Turkijos. Prieš 15 metų atidarę parduotuvę po truputį plėtėme asortimentą, iš užsienio vežėme striukes, megztukus, sukneles. Šiandien neišsilaikytume, jei neturėtume plataus asortimento, vien džinsus pardavinėdami neišgyventume, – kalbėjo vietos verslininkė, samdanti pardavėją ir buhalterę. – Mūsų prekės skirtos 16–70 metų žmonėms, ir jaunimui, ir senjorams, vyrams ir moterims.

Pasak parduotuvės savininkės, aprangos rinka šiuo metu perpildyta, be to, mada keičiasi itin sparčiai, todėl orientuotis, kokių prekių atsivežti iš užsienio, reikia greitai, kad uždirbtum ir kad klientai būtų patenkinti.

– Jei nesiorientuočiau ir parsivežčiau ne tą, ką reikia, tai sustočiau – nieko neparduočiau ir turėčiau didelę „bačką“. O juk ir darbuotojus reikia išlaikyti, jie daug metų pas mane dirba, – sakė tauragiškė. – Ir šiemet išlieka populiarūs vadinamieji „mamos džinsai“ (mom style), populiarūs ir jaunimo modeliai „slaučiai“ bei „boyfriend“. Merginos vis dar mėgsta „slymus“, nors tai ir šiek tiek senesnis variantas. O šių metų topas – garinti džinsai, tik, žinoma, ne visiems jie patinka.

Džinso linija. Reginos Genienės nuotrauka

Astos Šatkienės teigimu, „patys pačiausi ir į madą ateinantys“ – paplatinti ties klubais ir tiesūs iki pat apačios, ilgi džinsai. Tačiau verslininkė pastebėjo, kad tauragiškiai tokius dar nelabai priima. Aprangos pardavėja įsitikinusi, kad stiliai ir spalvos ne svarbiausias dalykas – reikia žiūrėti, kas tinka figūrai. Tik tinkamą drabužį dėvint galima atrodyti gražiai ir madingai.

– Aš visada sakau: kas tinka, tas ir madinga. Su drabužiu reikia pagražinti figūrą, o ne ją sudarkyti. Šį sezoną dar madingi atraitoti džinsai, vadinamieji „septynios aštuntosios“. Kita svarbi detalė – aukštas juosmuo. Trumpi megztukai madingi, su aukšto juosmens džinsais tai nuostabus derinys. Padraskyti džinsai išlieka topuose, o šio pavasario naujiena – labai šviesi melsva spalva, – mados naujoves vardijo Asta.

Tinka visiems, bet ne visur

Džinso linija. Reginos Genienės nuotrauka

Verslininkė pasakojo, kad jaunimas žiemą dažniausiai perka juodus, o vasarą šviesių spalvų džinsus. Tačiau Asta įsitikinimą, kad šviesių džinsų negalima nešioti žiemą, vadina mitu. Jos nuomone, oficialiam įvaizdžiui džinsinės kelnės netinka, nes tai gatvės stiliaus laisvalaikio drabužis. O klasikinio stiliaus džinsai paprastai yra vienspalviai, tamsiai mėlyni ar juodi, žemiau kulkšnių, cigaretės formos ar visai siauri.

– Visiems kūno tipams tinka modelis „Regular“, nes tai nei siauri, nei platūs, neaptempiantys kojų džinsai. Turinčios viršsvorio moterys dažniausiai renkasi juodos ar mėlynos spalvų negarintus džinsus, nors pasitaiko ir drąsių sprendimų. Tikriausiai nėra žmogaus, kuriam džinsai netiktų, šis drabužis tinka ir seneliams, ir jaunimui, ir vidutinio amžiaus žmonėms, – įsitikinusi Asta. – Džinsai – universalus, praktiškas ir patogus drabužis, todėl visuomet bus madingas, kasmet keičiasi tik jų detalės.

Klasikinio stiliaus švarkas prie džinsų, Astos nuomone, nedera: šios kelnės tiks su laisvesnio stiliaus švarkais, be to, turi derėti ir medžiagos. Lengviausiai prie kitų drabužių priderinti juodos spalvos džinsus. O vasaros sezonui reikėtų rinktis plonesnės medžiagos šias kelnes.

Džinso linija. Reginos Genienės nuotrauka

– Nesakau, kad 20 Eur kainuojantys džinsai prasti, bet brangesnių bus kokybiškesnis audinys. Vardiniais ypač brangiais džinsais mes neprekiaujame, parsivežame turkiškus, jų kaina – 20–50 Eur, – sakė pašnekovė ir priminė, kad negarintus juodos spalvos džinsus reikia skalbti vos 30 laipsnių temperatūroje – taip išsaugoma spalva, o kitiems pakanka švelnaus skalbimo režimo 20 min. – Džinsas turi „ligą“ – nešiojant tįsta, todėl rekomenduoju pirkti orientuojantis į mažesnę pusę.

Karantinas naikina verslą

Parduotuvėje „Džinso linija“ parduodamos ne tik džinsinės kelnės ir švarkai, bet ir drabužiai, kuriuos lengva prie jų priderinti. Daug kostiumėlių, suknelių, megztinių, palaidinių, striukių, liemenių, rankinių, sportinių kostiumų ir aksesuarų.

– Kiekvieną pas mus į parduotuvę užėjusį žmogų galime aprengti nuo galvos iki kojų, nėra tik batų ir apatinio trikotažo. Jau turime naują kolekciją, džinsinių suknelių, kas dvi savaites asortimentą papildome naujomis prekėmis. Karantino laikotarpiu sunku su prekėmis, jas užsisakome internetu. Daug metų dirbame su patikima firma, todėl tai daryti galime: žinome, iš kokių medžiagų drabužiai siūti, todėl esame užtikrinti kokybe, – atviravo pašnekovė. – Karantinas smulkiajam verslui labai pakenkė, rudeninė kolekcija liko neišparduota. Įprastomis sąlygomis taip neturi būti – jei pinigas nedaro pinigo, tai pinigai greitai baigsis. Juk reikia naujas kolekcijas nupirkti. Sunku.

Asta Šatkienė sako, kad nors karantinas ir sušvelnintas, mažosioms parduotuvėms leista dirbti, tačiau tiek klientų, kiek buvo anksčiau, nebeliko, neatvažiuoja iš kitų savivaldybių. Todėl ir parduodama mažiau. Žalgirių mikrorajone įkūrusi parduotuvę Asta teigia, kad prekybai vieta gera, tik reikalą esą gadina konkurentai-nelegalai.

– Be galo daug konkurentų – kas netingi, tas prekiauja. Mes esame PVM mokėtojai, turime darbuotojų, mokame mokesčius, o kiti prekeiviai nemoka – pikčiausia, kad nėra lygybės tarp verslininkų. Sunku sudominti klientą, reikia gerai galvą pasukti, ką jam pasiūlyti. Jau du kartus internetu surengėme tiesioginę prekybos transliaciją, matysime, kaip seksis, – kalbėjo Asta, teigianti, kad labiausiai nenori girdėti žodžio „karantinas“, o skiepytis planuoja paskutinioji. – Dvi savaites jau dirbame, žmonės užsisėdėję namuose, išsiilgę ateina pasikalbėti, pasižiūrėti ar ką nors nusipirkti. Tauragiškiai mėgsta puoštis ir gražiai atrodyti, jiems svarbi kokybė, tačiau kiekvienas renkasi pagal kišenę. Visus sveikinu su pavasariu, linkiu geros nuotaikos, jaustis gerai ir apsilankyti mūsų parduotuvėje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą