fbpx

Kaime parduotuves kuriantys verslininkai miesto konkurencijos nebijo

Dalintis:

Jau dvejus metus Eidintų kaimo, prisišliejusio prie buvusios Batakių geležinkelio stoties, žmonės gyveno be parduotuvės, todėl apsipirkti turėdavo susiruošti it į kokią ekskursiją. Tačiau visai neseniai buvusias prekybos patalpas iš UAB „Batakiai“ išsinuomoję ir jas suremontavę verslininkai Grubliai, bendrovės „Agetina“ įkūrėjai iš Žukų, penktadienį Eidintų gyventojus sukvietė į parduotuvės atidarymą.

Arūno ir Kristinos Grublių Eidintuose atidaryta parduotuvė jau trečioji: dvi veikia Vilkyškių miestelyje ir Žukų kaime (Pagėgių sav.). Bendrovės direktorė K.Grublienė sako, kad į prekybos sektorių įsisuko prieš ketverius metus, o Eidintuose atidaryti parduotuvę pasiūlė jos vyras.

– Arūnas pamatė Eidintuose tuščią parduotuvę, ir nusprendėme ateiti čia pabandyti. Parduotuvės – mūsų šeimos verslas, viską darome kaip sau, nes mylim šią veiklą. Tikimės sulaukti pelno, asortimentą pasiūlysime platų, žmonės net vinių galės įsigyti, – atviravo verslininkė.

Pasak Kristinos, sudėtingiausi buvo atidarant pirmąją šeimos parduotuvę Vilkyškiuose, nes reikėjo nuspręsti, ką pirkėjams pasiūlyti, kur ir ką gauti. Paklausta, ar sunku konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrais, Kristina nė nesudvejoja.

– Klientų gausa priklauso nuo sezono: vasarą į kaimo parduotuves žmonių ateina daugiau, žiemą – mažiau. Nepasakyčiau, kad kaimo gyventojai veržtųsi į miesto parduotuves: vieni gyvulius augina, kiti neturi kuo nuvažiuoti į miestą, visokių yra. Aišku, kaimai tuštėja, bet mes nesiskundžiame – kiek yra, mums tiek užtenka, – kalbėjo moteris. – Dažniausiai kaimo žmonės perka maisto prekes, duona – svarbiausias pirkinys, ateina ir bambalinių – jei neprekiautume alkoholiu, sunku būtų išsilaikyti. Yra ir pramoninių prekių, dovanų įvairioms progoms, visko turime.

Kristinos Grublienės nuomone, jei kaime yra ne viena, o dvi parduotuvės, ne bėda: kiekviena savo pirkėjus randa, jais pasidalija. Konkurencijos ji nebijo ir ją vadina normaliu bei sveiku dalyku – Vilkyškiuose šalia Grublių parduotuvės yra kita, jos abi sėkmingai dirba. Nors Kristina – direktorė, tačiau prireikus dirba viską, kai tik prireikia, stoja už prekystalio.

– Pirkėjus viliojam kokybiškomis ir nebrangiomis prekėmis, stengiamės iš visų jėgų, kad jie pas mus rastų visko, ko reikia. Jei kažko paprašė, o mes neturime, tai kitą dieną parvežame. Tikrai ne visuomet kaimo parduotuvėse kainos didesnės nei miestų, pas mus yra ir pigesnių prekių, – teigė pašnekovė. – Labai daug metų dirbau pardavėja ir labai seniai svajojau apie nuosavą parduotuvę. Tokia galimybė atsirado, kai vyras užsienyje užsidirbo. Sugalvojome sukurti verslą, taip susigrąžinau vyrą į Lietuvą. Sukūrėme 9 darbo vietas.

Kristinos skaičiavimu, atidarant parduotuvę kaime, reikia mažiausiai 30 tūkst. Eur investicijų.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą