Netrukus startuos baidarių sezonas: kurios upės labiausiai vilioja turistus?

Dalintis:

Pirmosiomis gegužės dienomis startuos ir baidarių nuomos sezonas. Indrės Macijauskaitės prieš penkerius metus įkurtas verslas „Gaurės baidarės“ priklauso tik nuo orų. Verslininkė sako, kad iš per vasarą gaunamo pelno pragyventi neįmanoma, tačiau svarbiausia jai, kad plaukdami baidarėmis patirtų kuo daugiau gerų emocijų, todėl ir savo paslaugos nebrangina.

Maršrutai įvairūs

Indrė patikino, kad „Gaurės baidarės“ pasirengusios dirbti ištisus metus, tik šaltuoju laikotarpiu norinčiųjų tokios pramogos labai mažai. Net ir dabar, kai vis dažniau palepina šiltesni orai, pasiryžusiųjų leistis į baidarių žygį dar neatsirado. Jauna moteris sako, kad dažniausiai klientai sukrunta gegužės mėnesį. Jiems ji turi parengusi ne vieną įdomų maršrutą.

– Yra upių, kuriomis tik dabar, kol pakilęs vanduo, galima plaukti. Tokia yra Akmena, po keleto savaičių neaišku, kokia bus situacija. Pagrindinis mūsų 13 kilometrų maršrutas suplanuotas nuo Traklaukio tilto iki Gaurės miestelio. Jis universaliausias, nes kelyje pasitaiko šiek tiek kliūčių ir paskui pasibaigia ramiai. Jis tinkamas plaukti įvairesnėms amžiaus grupėms, – tikina Indrė, jau pasirengusi registruoti pramogos baidarėmis mėgėjus.

Antras siūlomas 11 kilometrų maršrutas driekiasi nuo Gaurės iki Baltrušaičių tilto, jis populiaresnis ir mėgstamesnis už pirmąjį, ypač šeimų su mažesniais vaikais, nes upės šioje atkarpoje ne tokia gili, nedaug kliūčių, todėl greitai įveikiamas. Neužmiršti ir ekstremalių pojūčių mėgėjai, jiems maršrutų pasirinkimas dar didesnis.

– Ekstremalams yra keli variantai, jie gali rinktis Šaltuonos ar Ančios upes. Geriausia jomis plaukti iki liepos mėnesio, kol neprasidėjusios sausros ir nenusekęs vanduo. Tomis upėmis smagu plaukti dėl to, kad jose daug bebrų užtvankų, medinių tiltelių, siūbuojančiųjų lieptų, aplink dominuoja laukinė gamta, driekiasi pievos, galima pamatyti įvairių gyvūnėlių, – vardijo Indrė.

Indrė Macijauskaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

Apžvelgdama penkerių metų laikotarpį nuo verslo įkūrimo iki dabar, Indrė tvirtina, kad sekasi gerai, nors iš pradžių nėjosi viskas kaip sviestu patepta. Pamažu daugėjo nuolatinių klientų, išpopuliarėjo keturi pagrindiniai plaukimo baidarėmis maršrutai.

– Pradžia buvo nelengva, net sudėtinga. Neturėjom patirties, nežinojome, kaip viską parengti, sudėlioti, kad klientai liktų patenkinti. Prieš kiekvieną sezoną reikia paskirstyti savo laiką kone minučių tikslumu, kad spėtum vieną grupę nuvežti, o kitą – parvežti. Laiko planavimas – sudėtingiausias etapas. Stengiamės žmonėms suteikti ne tik plaukimo paslaugą, bet ir kad jie pasikrautų gerų emocijų, – savo tikslą atskleidė pašnekovė.

Gamta paredaguoja

Indrės Macijauskaitės teigimu, visos upės, kuriomis suplanuoti maršrutai, teka ichtiologinio draustinio teritorija, todėl poilsiaviečių-stotelių baidarininkams čia įrengti negalima. Reikia paisyti ir pakrantės apsaugos juostos. Ji pastebėjo, kad kasmet pati gamta paredaguoja upės vagą, todėl natūraliai atsiranda baidarininkams sustoti tinkamų vietų, smėlingų paplūdimių.

– Tikrai yra kur sustoti ir išsikepti šašlykų ar dešrelių. Prieš sezono pradžią mes perplaukiame savo maršrutais patys, žiūrim, kaip upės atrodo po žiemos. Kasmet plaukiam, tai iš karto pastebim, jei pradingsta buvęs paplūdimys ar kai jis susiformuoja kitoje vietoje, kai padaugėja srovės sunešto smėlio. Po kiekvienos žiemos upės vaga šiek tiek pasikeičia. Ir dabar ruošiamės visais maršrutais plaukti, laukiam šiek tiek daugiau saulytės, gegužės pradžioje jau tikrai būsime pasiruošę startui, – neabejoja verslininkė.

Įmonė „Gaurės baidarės“ turi 13 dviviečių ir 2 vienvietes baidares, jau trečią sezoną nuomoja 5 irklentes. Indrė atviravo, kad pastarosiomis plaukti klientai dar prisibijo manydami, kad tai labai sudėtinga. Jos nuomone, irklentė nėra visiškai pritaikyta plaukti upe, tačiau uždaruose vandens telkiniuose, ežeruose, ja labai patogu ir smagu.

„Gaurės baidarių“ įrengtoje stovyklavietėje labai jauku. „Gaurės baidarių“ nuotrauka

– Mes Gaurėje įsikūrę, turime savo stovyklavietę šalia užtvankos. Irklentės yra pripučiamos, todėl gražiai susilanksto, telpa į šiek tiek didesnę kuprinę, yra geros kokybės. Labai patogu jas transportuoti, vežtis prie kitų vandens telkinių. Jas išnuomojame parai ar savaitgaliui, klientai jas gali vežtis ten, kur nori paplaukioti, – tvirtino pašnekovė ir patikino, kad irklentės beveik naujos, remontuoti jų dar neprireikė.

Remonto neprireikė ir baidarėms, kadangi Šešuvies upėje pakankamas vandens lygis, todėl jų dugnas neturi žalojančio kontakto su upės dugnu. Tenka tik sėdynes paveržti, bet pačioms baidarėms viskas tvarkoje. Indrė prisiminė prieš dvejus metus buvusią sausringesnę vasarą, kai žmonės kai kuriais maršrutais negalėjo plaukti dėl nusekusio vandens.

– Tada vyksta ne plaukimas baidare, o pasivaikščiojimas su baidare. Kuria upe smagiau plaukti, priklauso nuo žmogaus lūkesčių ir pageidavimų. Kiekviena upė vis kitokia. Smagu plaukti Jūra, tik labai sudėtinga, kai dėl Balskų užtvankos reguliuojamo vandens lygio upė nusenka ir baidarėmis plaukti tampa neįmanoma. Užtaikyti, kada bus vandens, kada nebus, nelengva, – apie vasarą kylančias problemas kalbėjo verslininkė.

Dėl klientų

Pasak I.Macijauskaitės, nors jų nuomojamos baidarės yra gana stabilios ir plaukiant jomis apsiversti grėsmė tik minimali, nes Šešuvis laikoma ramia upe ir joje nėra labai daug kliūčių, tačiau iš arti išvydę baidarę dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės atsisako ja plaukti.

– Tada jie lieka stovyklavietėse kūrenti laužo ir laukti sugrįžtančių šeimos narių. Jei plauktų ekstremalųjį maršrutą vasario ar kovo mėnesį, kai labai pakilęs vandens lygis, tuomet rekomenduotume užsidėti šalmus. Kai upė patvinusi, neaišku, kur gali būti įvirtęs medis, todėl geriau būti su šalmu. Jų reikia ir plaukiant Akmena, nes šios upės dugnas labai akmenuotas. Vasarą užtenka dėvėti gelbėjimosi liemenes, – įsitikinusi pašnekovė.

Branginti baidarių nuomos paslaugos Indrė neketina, todėl kainos išliks tokios pat, kaip ir pernai. Jauna moteris svarsto – kas bus, jei visi tik kels kainas, o žmonės juk nori papramogauti, ne tik intensyviai taupyti. Nors baidarių nuomojimo verslas nėra pelningas, Indrė atsisakyti jo neketina.

– Iš to visus metus pragyventi tikrai neįmanoma, bet vasaros sezono metu tai papildoma veikla. Kadangi mėgstu bendrauti, todėl man šis verslas daugiau kaip hobis. Dirbu ne dėl pelno. Aišku, šiek tiek pinigėlių prisideda, bet mane labiau skatina kitos perspektyvos, ne pinigai. Plėtojant šį verslą labai daug prisideda mano draugas Gediminas, jam daugiau kliūna fiziniai darbai, o man – administraciniai, – atviravo Indrė,  Gaurės seniūnijoje dirbanti žemės ūkio specialiste.

Indrė Macijauskaitė patikino, kad vis dėlto labiausiai stengiasi dėl klientų, tai jie suteikia didžiausią stimulą judėti pirmyn, kai paplaukioję baidarėmis nuoširdžiai padėkoja, kai išgirsta, kad jiems labai patiko. Ji sako, kad didžiausia motyvacija – tai klientai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą