fbpx

„Nojaus kepyklai“ gresia bankroto byla

Dalintis:

Cukrinius rankų darbo papuošimus tortams ir kitiems gaminiams gaminanti, net į užsienį juos eksportavusi tauragiškių įkurta „Nojaus kepykla“ – ant bankroto slenksčio. Dėl bankroto bylos iškėlimo į teismą kreipėsi „Sodra“.

Daugiau nei prieš septynerius metus iš emigracijos grįžusi ir savo verslą į gimtinę perkėlusi tauragiškės Linos Sarapinienės šeima Pramonės gatvėje nuomojamose patalpose tuomet įkūrė „Nojaus kepyklą“. Joje gamino tortų ir kitų kepinių papuošimus, kuriais prekiavo ne tik Lietuvoje, rankų darbo gaminius siuntė klientams į užsienį.

Dar 2016 metais „Tauragės kurjerio“ kalbinta L.Sarapinienė sakė: „Kol kas uždirbame tik mokesčiams“, tačiau šiandienos situacija šiam smulkiajam verslui tapo dar sunkesnė.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas planavo pradėti nagrinėti prašymą iškelti bankroto bylą „Nojaus kepyklai“. Ieškovas – Socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Šilalės skyrius.

Kaip informavo Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė, „Nojaus kepykla“ nuo 2019 m. liepos 15 dienos iki 2020 m. rugsėjo „Sodrai“ nesumokėjo 6069 eurų mokesčių. Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka. Nors posėdis buvo numatytas šią savaitę, dėl užsitęsusios bankroto administratoriaus parinkimo procedūros bylos nagrinėjimas atidėtas į vasario 2 dieną.

Sausio 8 dienos rekvizitai.lt duomenimis, „Nojaus kepyklos“ skola „Sodrai“ jau siekė 6522 eurus.

Trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ L.Sarapinienė sakė, kad jau apie metus nebenuomoja patalpų Pramonės gatvėje, kur veikė „Nojaus kepykla“, o cukrinius papuošimus tortams, keksiukams ir kitiems kepiniams dabar gamina tik ji viena. Į sudėtingą finansinę situaciją, pasak L.Sarapinienės, įmonę įstūmė sutartis su vienu didžiuoju prekybos centru, mat „Nojaus kepykla“ nepajėgė įgyvendinti užsakymo ir gavo piniginę baudą. Pasak moters, prie verslo sunkumų prisidėjo ir karantinas – tapo sudėtinga siųsti gaminius į užsienį. Jei teismas nuspręs patenkinti „Sodros“ prašymą ir bankroto byla bus iškelta, L.Sarapinienė ketina dirbti pagal individualią veiklą. Vilčių, kad įmonei bus leista „išsikapstyti“, „Nojaus kepyklos“ vadovė turi mažai, kadangi šiuo metu neturi pakankamai tiekimo sutarčių.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą