Patiekalų likučių neišmes – atiduos stokojantiems

Dalintis:

Tauragėje, Vytauto gatvėje, įsikūrusios viešojo maitinimo įmonės „Algimantos svetainė“ savininkė Algimanta Kovalčuk nusprendė kiekvieną dieną sriuba vaišinti stokojančius tauragiškius. Kiek ši paramos akcija tęsis – priklausys nuo aukotojų aktyvumo ir nuo to, kiek pagaminto maisto liks nenupirkta.

Algimanta Kovalčuk atviravo, kad jos draugas Gedvydas pasiūlė idėją likusį maistą pasibaigus darbo valandoms ne išpilti, bet paaukoti vargstantiems. Todėl verslininkė prašo ne tik savo klientų, bet ir visų tauragiškių prisidėti prie vargstančiųjų maitinimo idėjos įgyvendinimo.

– Kiekvieną dieną gaminame pietus, kiekvieną rytą verdame šviežias sriubas. Ne paslaptis, kad sriubos išverdame per daug, jos lieka, todėl tenka išpilti. Vakarykštės sriubos nešildome ir neparduodame klientams. Pažįstu žmonių, kurie gyvena tik už 100 Eur per mėnesį. Jeigu kokią dieną viską išpirks ir neliks likučių, jei neturėsime dovanoto nė cento, tuomet tą dieną nemaitinsime, – pasakojo verslininkė. – Jei liks sriubos, atėjusiam žmogui jos įpilsime į stiklainiuką. Kam išmesti į konteinerį, jei galime pamaitinti žmones ir už tai gauti karmos tašką.

Pasak A.Kovalčuk, ne visi mėgsta didžkukulius su kepenėlėmis, todėl jų lieka. Dabar jais galės pavaišinti nepriteklių kamuojamus žmones. Kavinė nustatė laiką – maitinimo akcija vyks kasdien, nuo 14.30 iki 15.30 val., neribotą laiką. Vos galą su galu suduriančius tauragiškius į Algimantos kavinę nukreips „Caritas“ savanorės.

– Mielai sriubos įpilsime išsinešti. Tik vakar pradėjome akciją, padėjome dėžutę aukoms, jau truputį paaukojo. Reikia padėti tiems, kuriems nesusiklostė gyvenimas ar pensija maža – gal šie žmonės dovanos gerą žodį ar nuėję į bažnyčią pasimels, – tikisi pašnekovė. – Būna ir mums nelengvų dienų, tūkstančiai mūsų verslui iš dangaus nekrenta, todėl visąlaik suku galvą, kaip pritraukti klientus. Manau, kad Tauragėje tikrai yra žmonių, kuriems nebus gaila paaukoti 1 ar 2 eurų.  Visi pasensime ir nežinome, kas mūsų laukia.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą