Pilies aikštė – rojus mugių organizatoriams

Dalintis:

 Ne visi smulkieji verslininkai išgali prekiauti Tauragės centre – Pilies aikštėje organizuojamose mugėse, nes nepajėgia jų organizatoriams susimokėti už prekybos vietą. O štai pastariesiems už naudojimąsi Pilies aikšte nuo gegužės mėnesio savivaldybei mokėti nereikia. Prekeiviai klausia – kodėl savivaldybė, komercininkams leisdama veltui naudotis visų tauragiškių turtu – Pilies aikšte, tuo pačiu leidžia mugių organizatoriams iš jų lobti? Nors Vyriausybė siūlo labiau saugotis koronaviruso, suplanuotos mugės Tauragėje nebus atšauktos.

Tauragiškiai stebėjosi, kad savaitgalį organizatorių labai išreklamuotoje grožio ir mados mugėje prekybininkų nebuvo itin daug. Prekeiviai pasakojo, kad kai kurie jų kolegos neatvyko, nes neįstengė už prekybinę vietą sumokėti 80 Eur. Mugėje prekiauti planavusi, bet taip ir nepasiryžusi vietos verslininkė atviravo – vien tam, kad susimokėtum už prekybos vietą, reikėtų daug parduoti, todėl nieko nuostabaus, kad mugėse įvairūs dirbiniai ir maisto produktai labai brangūs. O prekiauti mugėse smulkiesiems amatininkams ar augalų augintojams iš viso galimybė esanti atimta.

– Įsivaizduokite, kiek reikia parduoti vilnonių kojinių ar savo užaugintų augalėlių, kad susimokėtum 80 eurų už dieną ir dar pelno turėtum. Taip elgdamasi, savivaldybė lankstosi svetimiems komercininkams, o nuo tauragiškių amatininkų nusigręžia, bet juk Pilies aikštė pirmiausia yra tauragiškių, – apmaudžiai kalbėjo moteris.

Vienos mugės prekeivių pritraukia labai daug, kitose – vos keliolika. Reginos Genienės nuotrauka

Kaip informavo Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, savivaldybės tarybos sprendimu nustatyti įkainiai – 12 Eur reikia sumokėti už prekybos vietą vienai dienai Pilies aikštėje. Ir nesvarbu – ar mugę organizuoja seniūnija, ar Lietuvos mugių organizatoriai – įkainis vienodas. Seniūnija muges organizuoja du kartus per metus: miesto šventės ir eglutės įžiebimo progomis.

Reginos Genienės nuotrauka

– Kai vyksta komercinė mugė, mes gauname dalyvių sąrašą, už kiekvieną žmogų seniūnijai sumoka 12 Eur. Tai savivaldybei didelis pliusas: gauname tą pačią sumą ir nereikia rūpintis organizavimu. Atvyksta daug prekybininkų, tai patinka gyventojams, – kalbėjo seniūnas. – Prieš pat pandemiją surengtoje mugėje buvo 50–60 prekybininkų, mes 600–700 Eur gavome už Pilies aikštės panaudojimą. Kokį mokestį iš prekeivių renka mugės organizatoriai, tai jau jų reikalas – mes nesikišame. Matome, kad vienose mugėse susirenka 10–15 dalyvių, kitose – net apie 40. Žinau, kad būna mokestis 40 Eur, už dvi dienas – 50 Eur ir dalyvių atvyksta daug, jie sako, kad neblogai čia vyksta prekyba.

Tačiau, pasak Ž.Majaus, paskelbus karantiną, gegužės mėnesį savivaldybės taryba, norėdama sudėtingu laikotarpiu padėti verslui, nusprendė mugių organizatoriams leisti Pilies aikšte naudotis nemokamai. Seniūnija ne visiems norintiems išduoda leidimą – kreipiasi daug, bet atsirenkami patikimiausi. Seniūno nuomone, reikia suprasti organizatorius – daug kas ir jiems kainuoja, o prekeiviai apsiskaičiuoja, ar apsimoka prekiauti.

Reginos Genienės nuotrauka

Šiemet Tauragėje suplanuotos dar kelios mugės. Vyriausybei prakalbus, kad nuo spalio 1 d. reikėtų riboti masinius renginius, savo nuomonę šiuo klausimu išsakė Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos narys, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

– Mano nuomone, renginių, kaip ir mugių, vykstančių viešose erdvėse, atšaukti nereikėtų, juk žmonėms yra nustatyti reikalavimai apsiperkant dėvėti kaukes, todėl, mano galva, tikrai negelbės situacijos, jei mugės bus uždarytos. Galbūt Vilniuje, kur labai dideli žmonių srautai, kurių neįmanoma kontroliuoti, situacija kiek kitokia, – kalbėjo savivaldybės atstovas. –  Mes – mažesnis miestelis, manau, kad tai būtų perteklinis reikalavimas. Vyriausybės siūlymas rekomendacinio lygio, jei bus griežtesni reikalavimai, jų laikysimės. Savivaldybei mugės pelno neneša, nes dabar organizatoriai už vietą nemoka.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą