Švelnėjant karantino sąlygoms, kavinės startuoja su nerimu

Dalintis:

Po keleto dienų kavinės, barai, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įmonės klientus galės aptarnauti prie lauko staliukų. „Tauragės kurjerio“ kalbinti verslininkai sako, kad tai žingsnis į priekį, tačiau visapusiško džiaugsmo nėra: sąnaudų gali būti daugiau negu uždarbio.

– Timpt už vadžių, vėl viskas iš pradžių. Bet vienareikšmiškai džiaugiamės, kad judam į priekį. Žiūrėsim, kiek greitai galėsime laisvai pasijausti. Viskas priklausys ir nuo orų. Turime terasoje skėčius, matysim, kaip čia bus. Ruošiamės. Mėginsime dirbti, – sakė Vytauto gatvėje, „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte, veikiančio restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė.

Penktadienį kalbinta A.Marozienė sakė, kad iki „Tauragės kurjerio“ skambučio dar nebuvo apskaičiavusi, kiek staliukų bus išnešta į terasą klientams aptarnauti – laikantis saugumo reikalavimų tarp jų turės būti 2 metrų atstumas. Prie vieno staliuko bus leidžiama sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams. Jau šiandien restoranas pradės ruoštis klientus aptarnauti lauke, skaičiuoja – gal terasoje tilps 8 staliukai, tačiau, anot „Da Feng“ savininkės, viskas pasimatys eigoje.

– Neseniai buvome paskelbę, kad vasaros sezonui ieškome papildomų darbuotojų. Bandysime eiti į priekį. Tikimės, kad žmonės bus išsiilgę kavinių, restoranų ir ateis pas mus. Mes visada optimistai, tačiau neaišku, ar iš tiesų viskas bus gerai – per karantiną dalies žmonių pajamos sumažėjo, – abejones išsakė pašnekovė.

„Star pizza“ picerijos Bažnyčių gatvėje savininkas Aivaras Pažereckas sakė, kad džiaugiasi bent tokia Vyriausybės suteikta galimybe.

– Klientai lauke galės sėdėti prie 4–5 staliukų, dėl kupolo dar neišsiaiškinome. Žinoma, tai pareikalaus papildomų resursų. Turėsime rizikuoti. Reikės papildomų žmonių. Šiuo metu kai kurie mūsų darbuotojai yra prastovose. Neaišku ir kaip bus su orais. Bet vis tiek nuotaikos kažkiek geresnės nei anksčiau, nes tai žingsnis į priekį, – praėjusią savaitę tvirtino A.Pažereckas.

„Star pizza“ Tauragėje įprastai dirba iki 23 val., o savaitgaliais iki vidurnakčio, tačiau prie lauko staliukų aptarnauti klientus bus galima tik iki 21 val.

Kavinė „Lotus“. Daivos Žebelienės nuotrauka

Kavinės „Lotus“ savininkė Jolanta Timofejeva neslėpė, kad svarsto, ar verta šią savaitę pradėti klientus aptarnauti lauke. Verslininkė apskaičiavo, kad kavinė, laikydamasi Vyriausybės sprendimu numatytų reikalavimų, lauke galės aptarnauti klientus tik prie keturių staliukų. Dabar kavinėje dirba dviese, ji ir dar viena darbuotoja, o pradėjus klientus aptarnauti lauke tektų samdyti dar vieną žmogų, kitu atveju nebebūtų kam išvežioti užsakomą maistą.

– Samdyti žmogų valandiniam darbui teisiškai nėra galimybės. Gali būti daugiau nuostolio nei uždarbio. Bet dar svarstysim, matysim, kokie bus orai. Džiaugsmo dėl atlaisvinto karantino nedaug, – sakė kavinės savininkė.

Ar skubėsite į atidarytas kavines?

Toma:

Mėgstu užsukti į kavinę kavos išgerti ar pavalgyti. Pasiilgau tokių pasisėdėjimų. Prieš karantiną į kavines eidavome dienos pietų, dabar galime išsinešti, bet jau ne tas. Išėjimas į kavinę – savotiška pramoga. Auginu mažą vaikutį, džiaugiuosi, kad išėjusi pasivaikščioti galėsiu vėl į kavinę užsukti, kad ir lauke prie staliuko su draugėmis pasėdėti. Lauke jau nešalta, link vasaros gi einame.

Gintas ir Laima (nesutiko fotografuotis):

Nesame kavinių lankytojai. Bet kai išvykstame kur nors į kitą miestą, ten užsukame į valgyklą ar kavinę papietauti. Kad ir prie lauko staliukų leis – vis geriau. Kaip tik šiandien automobilyje valgėme kavinėje įsigytus pietus. Esame iš Pagėgių, į Tauragę atvykome, nes turėjome reikalų.

Rasa

Rasa:

Visi esame išsiilgę bendravimo, malonu kur nors išeiti. Nors asmeniškai man nueiti į kavinę nėra labai svarbu, pietauju namuose, tačiau vis tiek smagu, kad turėsime tokią galimybę. Ypač dirbantiems žmonėms tai aktualu, nes per pietus valgyti į darbą atsineštus sumuštinius negerai. Žinoma, galima užsisakyti ar parsinešti pietus iš kavinės, bet ir iš darbo aplinkos išeiti reikia. Ir bendrystės reikia.

Aldona

Aldona:

Labai gerai, kad sušvelnino karantino reikalavimus ir žmonės turės galimybę bent lauko kavinėse pasėdėti. Visiems reikia bendravimo. Iki karantino sekmadieniais po mišių su kitomis senjorėmis eidavome į „Šaukštelio studiją“. Kavinė senjorus vaišindavo kava, mes dar sušių užsisakydavome. Pabendraudavome. Pietus namuose valgau, bet į kavinę smagu užsukti dėl laiko praleidimo, nors aš niekada nenuobodžiauju, lankau užsiėmimus Neįgaliųjų draugijoje.

Kalbino ir fotografavo Daiva Žebelienė

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą