Tauragės viešbučio likimas perduodamas į naujas rankas

Dalintis:

Vieni jį vadina miesto „griozdu“, o kiti – traukos objektu. Daugiau nei tris dešimtmečius apgyvendinimo paslaugas teikęs viešbutis „Tauragė“ ruošiamas pardavimui. Viešbutyje veikiančių įstaigų atstovai neramūs – kas bus su jų nuomojamomis patalpomis ir ar reikia ieškotis naujų? Kalbama, kad bus keičiama pastato paskirtis arba jis bus nugriautas.

Bus prekybos centras?

Pačioje miesto širdyje įsikūręs viešbutis „Tauragė“ miesto svečiams apgyvendinimo paslaugas teikia nuo 1987-ųjų. Pasak jo savininko, verslininko Romualdo Ozgirdo, viešbutis būna nuolat apgyvendintas, verslas sekasi. Daugiaaukščiame pastate yra įsikūrusios ir veiklą vykdo maitinimo įstaigos, kepyklėlė, lošimo namai, radijas, įvairios mažos kontoros ir organizacijos. Apie tai, jog viešbutis parduodamas jame veikiančių įstaigų vadovai girdi jau ne vieną savaitę, bet tikslios informacijos jiems niekas neteikia.

– Turime galiojančias nuomos sutartis, ne vienerius metus vykdome veiklą, bet niekas su mumis nesikalba, nesako, kas laukia mūsų verslų. Girdėjome, jog ruošiami pardavimo dokumentai, sako, jog pastatas bus griaunamas ir jo vietoje išdygs prekybos centras. Girdėjome, jog savaičių reikalas kada pasikeis savininkai. Konsultuosimės su teisininkais ką daryti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė ne vienerius metus viešbučio pastate patalpas nuomojantis verslininkas (pavardė redakcijai žinoma, – aut. past.).

– Gandus girdėjome, daugiau informacijos neturime ir komentuoti nieko negaliu, – paklausta, ar jau informuota apie galimus pasikeitimus, sakė restorano „Da Feng“ vadovė Alma Marozienė.

Viešbučio pastate įsikūrusios viešosios įstaigos „Tauragės teisinės pagalbos centras“ generalinis direktorius Dainius Domikas apie dabartinio pastato savininko sprendimą parduoti turtą žinių neturėjo.

– Įprastai, jei atsiranda naujieji pastato savininkai, nuomos sutartys galioja tos pačios. Tai kas bus šiuo atveju, žinių neturiu, sandoryje nedalyvauju, manęs pastato savininkas apie pardavimą neinformavo, – sakė teisininkas.

Ir turistai, ir miestelėnai, ir valdžia vienbalsiai pritaria – pastato išorė gadina miesto veidą. Mortos Mikutytės nuotrauka

Vyksta derybos

Viešbutis „Tauragė“ pastatytas 1975-aisiais. Prieš subyrant sovietų sąjungai į Tauragę atvykdavo vis daugiau svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų sąjungos valstybių. Pastatytame penkių aukštų pastate buvo suprojektuotos viešbučio patalpos ir kavinė pirmame aukšte. Po Nepriklausomybės atkūrimo pastatą privatizavo R.Ozgirdas.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas, istorikas Darius Kiniulis atviras –viešbučio pastatas didesnės istorinės vertės neturi.

– Tai sovietmečiu pastatytas pastatas, apsistoti trumpam atvykusiems į Tauragę. Dabar jis pasenęs ir apleistas, – sakė istorikas.

Oficialiais viešosios įstaigos „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, viešbutis yra neklasifikuotas, oficialiai suteiktų žvaigždučių neturi. Skelbiama, jog viešbutyje yra 46 kambariai, kuriuose gali apsistoti 56 svečiai.

Paklaustas, ar tikrai parduoda kelis dešimtmečius valdytą pastatą, R.Ozgirdas kalbus nebuvo.

– Kai reikės parduoti, tada ir parduosime. Ramiai dabar reikia būti. Vyksta derybos. Sumos didelės, reikalų marios. Tyliai reikia pabaigti darbus. Pirkėjų yra, dabar sunkiai dirbame. Kai bus parduotas tada ir parašysite, – nedaugžodžiavo verslininkas.

Savivalda verslo ketinimų nežino

Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas apie parduodamą viešbutį išgirdo tik sulaukęs žurnalistės skambučio. Vedėjas patikino, jog privatus pastatas gali būti parduodamas bet kada ir bet kam. Tik norint jį rekonstruoti ar nugriauti, paprasta nebus.

– Kiekvieno pastato savininkas laisvas priimti sprendimus dėl nuosavybės pardavimo. Bet, jei naujieji šeimininkai nuspręs pastatą griauti, reikės specialių leidimų. Taip pat reikės leidimų ir naujai statybai, jei tokia planuojama. Dar vienas svarbus dalykas – ant kokios žemės pastatas stovi. Tai irgi turi įtakos statybos ir griovimo darbams, – sakė skyriaus vedėjas.

Viešai prieinami Registrų centro duomenys rodo, jog viešbučio pastatas stovi ant valstybinės žemės.

Tauragės rajono savivaldybės vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė informavo, jog žinių apie viešbučio pardavimą taip pat neturi. Specialistė patikino, jog ir informuoti savivaldybės verslas neprivalo – nebent būtų keičiama pastato paskirtis ar atliekami statybos arba griovimo darbai.

– Čia nereikia ir specialisto, bet kas atvykęs į Tauragę mato, kad dabartinis viešbutis miesto tikrai nepuošia. Pastato išorė nemačiusi remonto. Norėtųsi pačiame centre matyti malonesnį vaizdą, – sakė architektė.

Paklausta, ar galima įtakoti naujuosius pastato savininkus, kad jie imtųsi remonto darbų, architektė pabrėžė, jog įtakos privačiam sektoriui daryti neįmanoma.

– Mes galime imtis priemonių, kai pastatai kelia grėsmę, yra avarinės būklės. O dabar nurodyti kaip renovuoti pastatą, kokias spalvines gamas pasirinkti, galimybių neturime. Kai renovuojami daugiabučiai, yra tokia nerašyta taisyklė, jog fasadų spalvos dera tarpusavyje, – sakė Š.Beitaitė.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, Tauragėje veikia 3 klasifikuoti viešbučiai. 3 žvaigždutėmis yra įvertinti viešbučiai „Banga“ ir „Senamiesčio apartamentai“, o svečių namams „Alantas“ yra paskirtos dvi žvaigždutės. Iš viso rajone apgyvendinimo paslaugas teikia 14 oficialiai veiklą deklaravusių verslų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą