Turgelio prekeiviai jaučiasi sužlugdyti: „Mes ne kvaili, bet beginkliai“

Dalintis:

Prieš prasidedant Tauragės miesto turgelio renovacijai, prekybininkai privalėjo išsikraustyti. Vieni įsikūrė prekyvietėje Prezidento gatvėje, kiti veiklą nutraukė. O štai daržininkai persikraustė toliausiai – apsistojo didžiajame turguje. Visi jie sutartinai tvirtina, kad jų verslas – ant žlugimo ribos, kantriai laukia pirkėjų ir jaučiasi miesto valdžios apgauti. Ketvirtadienį turguje prekiavo tik daržininkai – kitų prekeivių nebuvo.

Vida Kasputienė Šakviečio kaime užaugintomis daržovėmis prekiavo turgelyje, o dabar persikraustė į didįjį turgų. Permainomis moteris labai nepatenkinta:

– Čia persikraustėme, nes vietos daugiau, patogiau žmonėms privažiuoti mašinomis. Ir turgelyje nebuvo nieko ypatingo, o čia tai visai prastai. Pirkėjų nėra, būna, kad per dieną nulis pelno. Kol šilta – prekiausim, o paskui ilsėsimės. Žalgirių mikrorajone prekystaliai be stogelio, kaip ten prekiauti žiemą, kai lyja ar vėjas? Sunaikino mūsų verslą. O buvo meras prižadėjęs, kad mūsų neištampys, duos vietos kažkur prie turgelio. Bet kam mes įdomūs? Niekam. Iki rinkimų mes niekam neįdomūs. Per rinkimus tai visi pas mus – pilnas turgelis buvo agitacijų. Mes ne kvaili, bet beginkliai. Čia atsikėlėme keturi „bulvininkai“, su mėsa penki kioskai išėjo kitur, o dauguma užsidarė.

Reginos Genienės nuotrauka

Vidos Kasputienės vyras Sigitas daržovėmis ketvirtadienį prekiavo prie pat įėjimo į turgų, atviroje vietoje, todėl pasirodęs vienas kitas pirkėjas prie jo dažniau sustodavo. Tomis akimirkomis vyras nudžiugdavo ir smagiai šypsodavosi. Jis vilties nepraranda:

– Savaitę tik čia prekiaujam, pirkėjų labai mažai. Pelnas krito beveik per pusę. Kaip supiginsi produkciją, kad šiemet daug kas prastai užderėjo, nes vasarą uždžiovino. Mėsiniai, su silkėmis ir paukštiena perėjo į Laugalio (Prezidento gatvėje, – red.) turgelį. Blogai, kad daržininkai čia vieni, kad išsimėtėm kas kur. Kad čia būtų padarę turgelį, visus perkėlę, būtų geriau. Kentėsim, būsim. Šeštadieniais daugiau žmonių, nes atvažiuoja iš kaimo, iš kitur, daugiau nuperka. Gal žmonės papras, atvažiuos.

Tauragiškė Rita Jašinskienė: „Čia įsikūrėme neblogai, erdvūs prekystaliai. Tik atėję žmonės pasigenda duonos gaminių, gėlių, drabužių“. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragiškė Rita Jašinskienė buvo pakilesnės nuotaikos, nes sulaukė nuolatinės savo klientės ir su ja šnekučiavosi. Prekeivės nuomone, per mažai prekiaujančių, todėl mažai ir pirkėjų:

– Mažiau pirkėjų sulaukiame. Nuolatinės klientės pas mane ateina. Būtų buvę labai gerai, kad visi prekybininkai iš turgelio būtume parėję čia. Su pieno ir mėsos produktais, žuvimi, gėlėmis. Kiekvienas svarstėme, kur eiti, čia buvo kiekvieno asmeninis reikalas. Ten už vietą, apie 1 metrą, mokėjome 3,40 ar 4 Eur. Kažin ar po renovacijos vieta nepabrangs? Ar ten grįšiu – bus matyti. Čia įsikūrėme neblogai, erdvūs prekystaliai. Tik atėję žmonės pasigenda duonos gaminių, gėlių, drabužių. Pirkėjams patogiau, kai įvairesnis asortimentas, viską gali nusipirkti vienoje vietoje. O dabar pelnas sumažėjo trečdaliu.

Tauragiškis prekeivis Petras Martutaitis: „Prie turgaus aikštelė negreideriuojama – tegul ponai prisiima atsakomybę. Kai palyja – baisu, todėl niekas ir nenori į turgų eiti“. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragiškis Petras Martutaitis su daržovėmis įsikūrė atokiau nuo įėjimo į turgų, todėl retas kuris pirkėjas pas jį tądien užsuko. Vyrui paguoda – prekyba šeštadieniais:

– Šitam gale nėra pirkėjų. Trisdešimt metrų skirtumas, ten eina, o čia neateina. Pelnas sumažėjo daugiau nei per pusę. Kantriai kentėsim ir lauksim pirkėjų. Žiemą išvis nevažiuosim, kaip gali bulves žiemą pardavinėti – sušals. Aš taip neprekiauju, kad pilant barškėtų. Nebent žiemą pliusinė temperatūra. Šeštadienį viskas gerai, daugiau parduodu. Seniau buvo geriau, kol nebuvo prekybos centrų, mėsos paviljonas dirbo normaliai. Dabar turguje nieko nebėra, seniau ir šmutkių daugiau buvo. Žmogui reikia, kad privažiavo, atidarė langiuką – įdėjai. Prie „Sodros“ turgelyje nėra privažiavimui vietos, todėl man netiko. O prie turgaus aikštelė negreideriuojama – tegul ponai prisiima atsakomybę. Kai palyja – baisu, todėl niekas ir nenori į turgų eiti, o atvažiavusiems neįmanoma iš mašinos išlipti.

Turgus. Reginos Genienės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą