Griežtinama atliekų vežėjo kontrolė – už netikslumus gresia baudos

Dalintis:

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras praneša sugriežtinęs atliekų vežėjo Tauragėje kontrolę. Gyventojų prašoma įtarus, kad atliekos netinkamai tvarkomos, išvežamos ar netiksliai apskaitomos, apie tai pranešti atliekų tvarkymo centrui. Nustačius pažeidimus, vežėjui skiriamos baudos.

„Tauragės kurjeriui“ paviešinus apie konkretų klaidingos atliekų apskaitos atvejį – kai gyventojui, negyvenančiam savo būste ir atliekų nesukaupiančiam, vietoj vieno išpilto konteinerio buvo priskaičiuota 16 didžiųjų konteinerių per metus, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) išplatino viešą kreipimąsi į visuomenę.

„Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl UAB „Ekonovus“ galimai neteisingai fiksuojamų mišrių ir žaliųjų atliekų konteinerių pakėlimų Tauragės rajono savivaldybėje bei jausdamas visuomenės susirūpinimą ėmėsi papildomų kontrolės priemonių bei atidžiai tikrina kiekvieną abejonių keliantį atvejį.

Pažymime, kad Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras netoleruos UAB „Ekonovus“ klaidingai fiksuotų pakėlimų, už kiekvieną nustatytą tokį atvejį bus taikomos baudos. Gyventojai, abejojantys dėl savo turimų konteinerių pakėlimų skaičiaus, gali kreiptis į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą bei išsiaiškinti galimus neatitikimus“, – tokį pranešimą išplatino TRATC‘as.

„Tauragės kurjerio“ paklaustas, kokias baudas, paaiškėjus netinkamai atliekų pateikimo apskaitai, atliekų vežėjui skiria ir ar daug tokių atvejų būna, TRATC direktorius Virginijus Noreika patikino, kad pasitaiko nemažai – tikrai ne vienas ir ne du. Už kiekvieną nustatytą pažeidimą „Ekonovus“ skiriama 100 eurų bauda. Kiek baudų vežėjui jau skirta iš viso, V.Noreika nekonkretizavo.

– Po jūsų straipsnio buvo antplūdis. Žmonėms kyla įtarimų, jie kreipiasi, tačiau kol kas daugiau esminių pažeidimų nebuvo nustatyta. Pagal su „Ekonovus“ pasirašytą sutartį už netikslų duomenų perdavimą už vieną atvejį taikoma 100 eurų bauda. Pastoviai mes skiriam jiems baudas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Noreika.

Konkursą atliekoms Tauragės rajone iš gyventojų surinkti laimėjęs „Ekonovus“ su TRATC‘u sutartį yra pasirašęs trejiems metams su galimybe pratęsti dar trejus metus. Pasak V.Noreikos, gyventojai į TRATC‘ą labiau kreipiasi ne dėl netikslaus atliekų išvežimo kiekio, bet dėl, jų nuomone, neteisingos šio mokesčio apskaičiavimo tvarkos – politikai ją yra priėmę tokią, kad nesvarbu, kiek konteinerių išpilsi – vieną ar dešimt, vis tiek mokėsi tiek pat. Gyventojai norėtų mokėti už tiek, kiek iš tikrųjų atliekų išvežė.

– Tačiau tokiu atveju būtų šitaip – galiu prognozuoti, kad visi tada išvežtų tik po vieną konteinerį per metus. O kitas atliekas dėtų į bendrus miesto konteinerius, į pakuočių konteinerius mestų, – mano TRATC vadovas.

Anksčiau atliekų vežėjas jas iš privačių namų veždavo kiekvieną savaitę, prieš metus nuspręsta, kad užtenka dviejų kartų per mėnesį. Paklaustas, kodėl toks sprendimas buvo priimtas ir ar neketinama atliekas vežti dažniau – juk vis tiek gyventojai moka už tuos nesamus išvežimus, V.Noreika patikino, kad tvarka tikrai nebus keičiama.

– Matom, kad atliekų kiekis mažėja. Ir mums tai pinigai, ir vežėjui važiuoti tuščiomis mašinomis neapsimoka. Atliekų surenkama tas pats kiekis vežant kas dvi savaites, kiek anksčiau per visą mėnesį. Vis tiek mokėti reikės, bent jau Tauragėje mokestis yra susietas su namo ar buto plotu. Ar vienokia, ar kitokia tvarka, vis tiek tą mokestį surinkti reikės. Jo dydis iš esmės nesikeistų, kokia ta tvarka bebūtų, – mano V.Noreika.

Šilalės savivaldybėje atliekų rinkliavos mokestis skaičiuojamas nuo būste gyvenančių žmonių. Pats V.Noreika – šilališkis. Tačiau, pasak jo, vis tiek mokėti reikia panašiai, kaip ir tauragiškiams, skaičiuojant pagal būsto plotą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

6 komentarai

 1. Anonimas on

  Šilalėj skaiciuojama nuo ploto žmonių ir kiek siuksliniu išvežta o ne vien nuo ploto

 2. Anonimas on

  Silalej mokestis uz šiukšles 100 kv 5 žmonės isvesta 26 siukslines 99 eu

 3. Anonimas on

  Tauragėje nuėjus aiškintis dėl neteisingai paskaičiuoti išvežimo, pasakė vistiek reikės susimokėti, nors buvo išvežta mažiau konteinerių

 4. Tauragės rajone išvežė 4 konteinerius,o sako,kad 12,kur teisybė,jei tenka vienam žmogui gyvenančiam už tiek mokėti virš 60€.Plėšikai,lupa,nei sąžinės neturi.

 5. Nesvarbu on

  O TRATC jums nereiktų taikyti baudų už šiukšlių nerūšiavimą Leikiškių šiukšlyne? Surinkus mišrias šiukšles jas vežat neriūšiuotas į kalną laidojimui. Šituo reikalu labai turėtų pasidomėti Aplinkos ministerija.

Palikite komentarą