fbpx

Griuvo karių kapinių obeliskas

Dalintis:

Šiandien nugriautas dar vienas sovietinis palikimas. Dariaus ir Girėno kapinėse esančių karių kapinių obeliskas specialiajai technikai pasidavė ne iš karto.

Vasario mėnesį Rusijai pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje, visoje Lietuvoje atgaivintas sovietinių paminklų klausimas. Diskutuota, ar okupanto palikti paminklai reikalingi, o Tauragės valdininkai nedelsė – pirmasis griuvo netoli Lauksargių buvęs paminklas, kurį sudarė trys metaliniai stulpai su žvaigždėmis viršūnėse. Neilgai truko, kai šią vietą aplankė žmonės ir paliko degančias žvakutes.

Demontuotas ir paminklas Pajūrio gyvenvietėje.

Penktadienį sunkioji technika atvažiavo į sovietinių karių kapines Dariaus ir Girėno gatvėje, prie senojo futbolo stadiono. Imtasi griovimo darbų. Kaip pasakojo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius, šis objektas nėra išsiskiriantis, tad ir į Grūto parką nekeliaus. Be to, jį tvarkingai nukelti nelabai esą įmanoma.

Nugriautas sovietinis paminklas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Atvykę darbuotojai pirmiausia patraukė granito plokštes. Kai kurias pavyko išsaugoti – jos bus perduotos Tauragės miesto seniūno žinion.

Nugriautas sovietinis paminklas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pradėjus griauti paminklą teko kaip reikiant paplušėti – obeliskas pasirodė besąs tvirtai suręstas. Ir vis dėlto, obeliskas griuvo ant šono.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą