Karo pabėgėlių Lauksargiai laukia kiekvieną akimirką

Dalintis:

Lauksargių seniūnija su kaimo bendruomene jau pasirengusi priimti naują karo pabėgėlių iš Ukrainos srautą. Jiems į pagalbą pasiruošę atskubėti savanoriai.

Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas pasakojo, kad kol kas pas juos dar neatvyko nė vienas ukrainietis, karo pabėgėlių dar iš naujo srauto nesulaukė nė vienas Lietuvoje įkurtas pagalbos centras.

– Prieš savaitę dalyvavome posėdyje, nors dar nėra pabėgėlių, bet sakė ruoštis bet kokiu atveju, nes gali taip būti, kad per vieną parą visos vietos užsipildys. Daug daiktų mums atvežė iš Ruklos pabėgėlių centro, turime greitosios pagalbos vaistinėlių, gautų iš Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, pasisiūlė savanoriauti vietiniai gyventojai, – džiaugėsi seniūnas.

Mindaugas Giačas patikino, kad į pabėgėlių centrą daug neinvestuoja, skalbimo mašinų ir viryklių jungti neskuba, esą tai iš karto padarys vos pradės pildytis pirmosios vietos.

– Neskubame su kitais darbais, o jeigu neatvažiuos… Dalį lovų surinkome ir sustatėme apgyvendinimo vietose, o kur reikia didesnių investicijų, tai truputį dar luktelsime. Netrūksta nei naujų antklodžių, nei pagalvių, viskas atvežta ir tvarkingai supakuota, gražiai dėžėse sudėta. Daug kas atvežta iš Norvegijos armijos sandėlių. Naujos kareiviškos lovos metalinės, tvirtos, jos daug geriau nei sulankstomos lovelės, – neabejoja seniūnas.

Jei prireiktų drabužių, seniūnija pasirengusi pagalbos prašyti gyventojų ar Raudonojo Kryžiaus. Karo pabėgėliai planuojami apgyvendinti antrajame Lauksargių mokyklos aukšte. Mokykla Lauksargiuose – pačiame gyvenvietės centre. Nors mokyklos pirmajame aukšte vyksta pamokos, yra ir darželinukų, žmonės nusprendė, kad antrame aukšte apsigyvenę ukrainiečiai jiems netrukdys.

– Tos patalpos nors nenaudojamos, šildomos. Ten šilta – tik ateik ir būk, jokių investicijų papildomai nereikia. Žmonėms gyventi paruošta dešimt klasių, bus skalbykla, valgykla. Patalpų užtektinai yra. Maistą jie gaminsis patys, bus kelios viryklės. Caritas mums žadėjo padėti. Viskas organizuojama, vyksta pagal planą, niekas nestringa, – tvirtino M.Giačas.

Lauksargių seniūnija labai džiaugiasi, kadangi nemažai iniciatyvių gyventojų pažadėjo atvykėliams padėti įsikurti ir adaptuotis. Lauksargiškiai bendrauja su Raudonuoju Kryžiumi, papildė šios organizacijos savanorių gretas. Seniūnas didžiuojasi, kad Lauksargiuose bus Raudonojo Kryžiaus savanorių kuopelė.

Projektas „Ties riba“

Taip pat skaitykite:

Lauksargių mokykloje – karo pabėgėlių apgyvendinimo centras

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą