Savivaldybei ir trečią kartą nepavyko perduoti eksploatuoti pastatyto baseino. Antradienį ugniagesių-gelbėtojų verdiktas ir vėl buvo neigiamas. Statybų pažeidimus teks šalinti, kiek tai truks ir kiek jie kainuos, neaišku. Tačiau aišku tai, kad baseino atidarymo data ir vėl nukeliama neribotam laikui.
Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo baseino pastato priėmimo komisijos narys Kelmės priešgaisrinės tarnybos vyresnysis inspektorius Ramūnas Lukoševičius, ugniagesių atstovai ant statybų priėmimo akto nepasirašė ir šįkart – nustatyti statybų pažeidimai itin svarbūs gaisriniu požiūriu, juos teks šalinti. R.Lukoševičiaus teigimu, statant baseiną buvo atlikti kai kurie statybos darbai, kurių nėra numatyta projekte.
– Statybos metu buvo atlikti tam tikri statybos darbai, ne visi, bet tam tikri, kurie turi įtakos gaisrinei saugai. Šie darbai buvo atlikti ne pagal projekte numatytus sprendinius, kuriems buvo išduotas statybos leidimas. Paprastai kalbant, kai kurie statybos darbai atlikti ne pagal projektą, šie darbai susiję su metalinėmis konstrukcijomis, – „Tauragės kurjerį“ informavo R.Lukoševičius.
Dėl šių pažeidimų ugniagesiai-gelbėtojai nepasirašė ant pastato priėmimo akto. Komisijos nario teigimu, to nebuvo galima padaryti – „jei projekte parašyta vienaip, o padaryta kitaip, leidimo naudoti pastatą išduoti negalima“.
R.Lukoševičius sako, kad nustatyti pažeidimai ištaisomi, tačiau tai gali užtrukti.
– Viskas ištaisoma, šiems pažeidimams šalinti pastato griauti nereikia, kažkokių ypatingų lėšų čia nereikės, – mano komisijos narys.
Paklaustas, ar realu, kad trūkumai bus pašalinti dar šią vasarą, R.Lukoševičius sakė, kad „viskas įmanoma“.
Tauragės savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis patikslino, kad leidimas eksploatuoti baseino pastatą neišduotas dėl, ugniagesių teigimu, ne pagal projektą įrengtų kolonų Tauragės bendruomenės namus ir baseiną jungiančiame koridoriuje. Savivaldybės nuomone, šių darbų traktuoti kaip pažeidimų negalima, tačiau „baltųjų rūmų“ nuomonė įtakos pastato pridavimui neturi ir darbus, kuriems paprieštaravo ugniagesiai, reikės taisyti.
„Atliktų darbų negalima traktuoti kaip trūkumų vien dėl institucijų pateiktų komentarų. Esamų praėjimo kolonų atsparumo ugniai sprendiniai buvo detalizuoti ir patikslinti darbo projekte. Kolonų apsaugai (koridoriuje (nuotrauką pridedame) tarp Tauragės bendruomenės namų ir baseino) nuo gaisro panaudota sertifikuota apsauginių plokščių sistema, kuriai atlikti nepriklausomos laboratorijos skaičiavimai, pagrindžiantys atsparumą ugniai. Apsauga buvo parenkama atsižvelgiant į pastato interjero sprendinius tam, kad būtų užtikrintas estetiškas vaizdas, kuris derėtų su visu interjeru. Kadangi atitinkamos institucijos atsisako vadovautis oficialių – nepriklausomų laboratorijų pateiktomis išvadomis ar medžiagos tiekėjo deklaruojamais duomenimis, statybų rangovas savo sąskaita perdarys kolonas pagal VPGT iškeltus reikalavimus“, – tokį paaiškinimą atsiuntė A.Preikšaitis.
Kiek šie darbai gali trukti ir kada planuojama ketvirtoji baseino pridavimo procedūra, Statybos skyriaus vedėjas nedetalizavo.
Tauragės savivaldybė tikėjosi, kad trečią kartą baseiną perduoti eksploatuoti pavyks. Dar kovo mėnesį savivaldybė skelbė, kad baseinas atidarymui parengtas, ir net buvo išdalijusi kvietimus į atidarymo šventę, planuotą kovo 12 dieną.
Baseinas Tauragėje buvo pradėtas statyti 2017 metų gruodį. Rangos sutartis pasirašyta su Raseinių r. registruota UAB „Brosta“. Darbų kaina viršijo 2 mln. Eur.