Tauragė fejerverkų atsisako trečius metus

Dalintis:

Artėjant Naujiesiems metams aplinkosaugininkai suskubo raginti gyventojų atsisakyti populiarios pramogos – fejerverkų. Tauragės rajono savivaldybė fejerverkų atsisakė jau prieš trejus metus ir šiemet šventinį vakarą siūlys kitokias pramogas.

Dar šią savaitę Aplinkos apsaugos departamentas išplatino pranešimą spaudai, primenantį, kad fejerverkai – nemenkas teršėjas, ne tik gąsdinantis kai kuriuos žmones ir gyvūnus, bet ir skleidžiantis pavojingas medžiagas ore. Teigiama, kad spalvos juose išgaunamos šviesą dažančiomis medžiagomis, kurios nėra tokios nekaltos. Geltonai liepsnas dažo natrio, žaliai – bario, raudonai – ličio ir stroncio, oranžiniai – kalcio, violetine – kalio, žalsvai melsva – vario, mėlynai ar žydrai – cezio junginiai. O įmaišant įvairias druskas, išgaunami norimi liepsnų atspalviai. Degimą palaiko polivinilchloridas. Degdamas jis virsta vandenilio chloridu, pasižyminčiu aštriu kvapu.

Fejerverkams gaminti naudojami ir kiti chloro organiniai junginiai. Be to, pigesniuose fejerverkuose dažnai naudojami sieros junginiai.

Minėtos medžiagos nedingsta – jos pasklinda ore, o galiausiai nusėda ant žemės. Pranešama, kad didžiuosiuose miestuose esančios oro kokybės stebėjimo stotelės Naujųjų metų naktį registruoja ryškų oro užterštumo kietosiomis dalelėmis ir sieros dioksidu šuolį.

Fejerverkų likučiai Naujųjų naktį J.V.Kalvano parke. Mortos Mikutytės nuotrauka

Neretai fejerverkų dėžėmis lieka apšnerkštos ir viešosios erdvės. Naujųjų naktį pasidžiaugus spalvotais šviesų pliūpsniais, dažnas pasuka namo, nesukdamas galvos apie likusias tuščias dėžes. Jas vėliau tenka surinkti gatves ir šaligatvius tvarkantiems žmonėms. Tauragėje, Pilies aikštėje tokių dėžių po naujametės nakties dažnai randama ne viena ir ne dvi.

Tauragės rajono savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė primena – fejerverkų atsisakyta jau prieš trejus metus.

– Atsisakyta dėl gyventojų sveikatos ir gamtos taršą didinančių priemonių bei gyvūnų gerovės. Fejerverkai gaminami iš sunkiųjų metalų bei įvairių cheminių medžiagų, todėl orą, vandenį ir dirvožemį užnuodija ilgiems metams. Tauragiškiams kasmet pasiūlomos kitos alternatyvos, – sakė G.Rakauskienė.

3D animacija ant pastato sienų Tauragėje bus demonstruojama jau antrus metus iš eilės. Pernai Naujametinį vakarą buvo nušviestas Tauragės rajono savivaldybės pastatas – buvo galima išvysti 10 minučių trukmės animuotą pasaką, kuri buvo kartojama iki pat vidurnakčio. Praėjusių metų pramoga savivaldybės biudžetui atsiėjo 2390 Eur.

Šiemet tauragiškiams Naujųjų metų išvakarėse bus rodomi Pixar studijos trumpametražiai animaciniai filmai. Juos bus galima išvysti gruodžio 31 ir sausio 1d. nuo 17 iki 23 val., ant Tauragės pilies sienos, o Naujųjų metų naktį nuo 23 val. prie Kalėdų eglės skambės ir šventinė muzika. Mero patarėjas Kasparas Bertašius informavo, kad šiemet pramoga atsieis kiek daugiau nei 1800 Eur.

Taip pat skaitykite:

Naujuosius tauragiškiai pasitiko su mažiau šiukšlių

Vietoje fejerverkų tauragiškius džiugins 3D projekcija

 

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Vytautas on

    Nudebilėjome iki galo, pagal globalistų kvailinimą ir lindimą jiems į užpakalį. Ponai gamtininkai , jei jau jūs tokie patriotai tai paskaičiuokite kiek DEŠIMČIŲ TONŲ nuoduingų medžiagų išmeta TIK VIENAS lėktuvas, pvz. skrisdamas iš Vilniaus į kokį Strasbūrą , kiek visos Lietuvos autobusai ir kiti automobiliai, kiek nuodų kūrenant krosnis? Ko jūs ponai, didys gamtos patriotai tylite kai iš lėktuvų, ant mūsų galvų, vos ne kasdieną išpurškiama ŠIMTAI tonų nuodingų medžiagų, nuo kuirių džiūna daugelis augalų o žmonės serga onkologinėmis ligomis. Net saulė užtemdyta vos ne ištisus metus ir jūs to nematote, laikydami žmones kvailiais. Nepatingėkite ir susiraskite Amerikos mokslininkų tyrimus. O kiek MILIJONŲ tonų baisių nuodų išmeta dešimtys ugnikalnių? Tai pirna gal nejuokinę su vaikiškais nuodų kiekiais , neleiskite skraidyti ponams su lėktuvais, uždrauskite automobilius, užkiškite ugnikalnius, neleiskite žiemą kurti krosnis savo vaikams ir žmonoms, patys nevažiuokite JOKIU transportu, o pilvus numetinėkite vakščiodami pėsti. Uždrauskite MILIJONUS TONŲ baisiausių nuodų naudojamų maiste, ir žemės ūkyje . Kodėl tylite jog visokie Rondapai, ar jų analogai (dalgiai ir kita) , super plačiai naudojami grūdams džiovinrti ir rapsams, užteršia požeminius vandenis RADIOAKTYVIA MEDŽIAGA ARSENU , o rašinėjate visokis vėjus apie vandens nugeležinimą, kvailindami žmones, ir tikiedamiesi dar ir šulinius uždaryti, kad ir vanduo būtų perkamas??? Kodėl nematuote kokie baisūs nuodai naudojami vaistuose. Pvz. Neurorubine ampulėse naudojamas vienas baisiausių nuodų pasaulyje KALIO CIANIDAS Neurorubine sudėtis :
    Veikliosios medžiagos yra tiamino hidrochloridas (vitaminas B1, Thiamini hydrochloridum), piridoksino hidrochloridas (vitaminas B6, Pyridoxini hydrochloridum), cianokobalaminas (vitaminas B12, Cyanocobalaminum). Vienoje ampulėje (3 ml tirpalo) yra 100 mg tiamino hidrochlorido, 100 mg piridoksino hidrochlorido, 1 mg cianokobalamino.
    Pagalbinės medžiagos yra kalio cianidas, benzilo alkoholis, injekcinis vanduo, natrio hidroksidas (pH sureguliavimui).
    Informacinio lapelio informacija gauta iš vaistai.lt

Palikite komentarą