Paramos rinkimas tęsiamas: reikia maisto produktų

Dalintis:

Dosnių tauragiškių dėka ne viena pilnutėlė paramos transporto priemonė išvyko į Ukrainą. Iki šiol Tauragės bendruomenių namuose dirbę savanoriai ir vėl kviečia burtis – šįkart prašoma pagalbos maistu.

Tauragiškiai jau dalinasi socialiniuose tinkluose prašymais nesustoti ir toliau remti su agresoriumi kovojančius ukrainiečius. Jau rašėme, kad pirmoji iš Tauragės iškeliavusi paramos siunta galėjo siekti net 300 tūkst. eurų – buvo ne tik nupirkti 9 visureigiai, kurie prikrauti pilnutėliai reikalingų priemonių, bet ir dovanoti du greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Pastarieji taip pat neišvažiavo iš Tauragės tušti. Ukrainą jau pasiekė ir keli pilnutėliai sunkvežimiai būtiniausių daiktų.

Iki šiol skelbta, kad maistas nerenkamas, nes svarbiau buvo surinkti reikalingas medicinines priemones ir kitus daiktus. Tačiau vakar išplatintas prašymas ir dėl ilgo galiojimo maisto produktų.

– Sulaukėme tokio prašymo iš Ternopilio miesto. Stengiamės rinkti tai, ko reikia, pagal sudarytą sąrašą. Pabrėžiame, kad rūbų šiuo metu nereikia. Ternopilyje yra daug pabėgėlių, todėl jau imta trūkti maisto, – sakė savanoriškai paramą rinkti padedanti Diana Skarbalė.

Pašnekovė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad į Tauragę atvyko Ukrainos įmonės sunkvežimis. Vairuotojas atgal pasuks jau rytoj po pietų, todėl parama renkama šiandien nuo 11 iki 19 val. ir rytoj nuo 10 iki 13 val.

– Prašome, kad produktus žmonės neštų supakuotus į dėžes ir užrašytų ant lapo, kas įdėta. Bet jei kas nors atveš maišeliuose, savanoriai pasirūpins supakavimu, – patikino D.Skarbalė. – Kol kas savanoriauja tie patys žmonės, kurie paramą rinkti padėjo nuo pat pradžių. Tačiau jei tik reikės papildomų rankų, būtinai paskelbsime apie tai.

Priimami maisto produktai: konservuota sriuba, marinuoti agurkai, konservuoti kukurūzai, žirneliai ir pupelės bei kitos ankštinės kultūros, mėsos konservai, užpilami makaronai bei košės, ypač aukštoje temperatūroje sterilizuotas pienas, sausi pusryčiai, geriamas vanduo, sausainiai, kūdikių maistas, miltai ir kiti.

Nors maisto produktams šiuo metu teikiamas prioritetas, karo zonoje vis dar trūksta įvairių priemonių. Laukiami vaistai nuo peršalimo ir skausmo, pirmos pagalbos vaistinėlės, bintai ir dideli pleistrai, antivirusinės arbatos, higienos prekės, termo rūbai, siuvimo reikmenys, grandininiai pjūklai ir kirviai, universalios įrankių dėžės, elektros laidai, kištukai, lizdai, ilgintuvai, baterijos, degtukai ir žiebtuvėliai, elektros generatoriai, didelės palapinės, miegmaišiai, čiužiniai miegojimui.

Verta paragauti kimchi

Taip pat skaitykite:

Karo pabėgėliai Tauragėje: „Pirmą taikos dieną grįšime namo“

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą