fbpx

Aktyvių koronaviruso židinių – jau 17

Dalintis:

Antradienį ir vėl posėdžiavo Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ir Ekstremaliųjų situacijų komisija. Aptarti senesni ir nauji koronaviruso židiniai, pandemijos situacija rajono įstaigose. Pastarųjų dienų blogosios naujienos – židinys atsivėrė Pagramančio globos namuose, susirgo ir Lauksargių globos namų darbuotojas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas posėdžio dalyvius informavo, kad COVID-19 sergančių žmonių rajone daugėja, bet nebe taip sparčiai, kaip iki šiol. Iš viso fiksuota 17 židinių, kuriuose nustatoma vis naujų COVID-19 atvejų. Židinių sąraše išlieka Adakavo socialinių paslaugų namai, LDK Kęstučio motorizuotasis batalionas, „Inmedica“ (ir Tauragėje, ir Skaudvilėje), bendrovės „Modest“ ir „Netmark“, židinys likęs Nacionalinės mokėjimo agentūros Tauragės skyriuje. Židiniu vis dar įvardijama Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, po 3 ar 4 koronaviruso atvejus tebėra „Šaltinio“ progimnazijoje, Šeimos gerovės centre, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centre, Tauragės ligoninėje. Koronavirusas įsisuko į bendrovių „Gonas“, „Kristensen & Kristensen“, „Spaisvilė“, „Ansell“, „Egersund Net“ kolektyvus. Naujas židinys – rugsėjį atidarytuose Pagramančio globos namuose.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė patikino, kad Adakavo socialinių paslaugų namuose situacija stabilizavosi, į pagalbą jiems vyksta mobilioji Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Tauragės ligoninės komanda. Nerimą kelia situacija Pagramančio ir Lauksargių globos namuose. Pastaruosiuose susirgo vienas darbuotojas. Posėdžio dieną 3 darbuotojai tebesirgo Tauragės šeimos gerovės centre.

– Tuo pačiu noriu padėkoti, nes per darbus tai pamirštame padaryti, Tauragės PSPC ir ligoninės medikams už greitą ir efektyvią pagalbą padedant suvaldyti situaciją bei teikiant medicinos paslaugas, – sakė L.Rimkuvienė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja padėkojo ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento specialistams.

Tauragės PSPC vadovas Donatas Petrošius informavo, kad per savaitę dėl COVID-19 buvo ištirti 24 darbuotojai. Antradienį 3 PSPC darbuotojai buvo saviizoliacijoje, 2 nustatytas koronavirusas. D.Petrošius patikino, kad PSPC pacientams kol kas paslaugas suteikia šimtu procentų.

Posėdžio dienos duomenimis, Tauragės ligoninėje dėl COVID-19 buvo gydoma 15 pacientų, 2 jų – reanimacijoje. Tauragės mobiliajame punkte, kuris pastarosiomis dienomis atnaujintas, per savaitę apsilankė 390 žmonių.

– Serga arba yra saviizoliacijoje 29 ligoninės darbuotojai, iš jų – 11 slaugytojų, 6 slaugytojų padėjėjos, 5 gydytojai ir 7 kiti darbuotojai. Iki šios dienos 14 darbuotojų, kurie sirgo ar saviizoliavosi, jau grįžę į darbą, – informavo L.Indriuška.

Pasak ligoninės direktoriaus, pastarąją savaitę profilaktiškai buvo patikrinti 82 įstaigos darbuotojai, iš jų 14-ai nustatyti teigiami rezultatai.

Trumpai kalbėta ir apie vakcinas, kurių valstybė ketina įsigyti. Anot L.Indriuškos, vieni pirmųjų bus vakcinuojami medicinos įstaigų darbuotojai.

Aptartas ir ligoninės prašymas, kad Tauragės PSPC šiuo laikotarpiu dirbtų ir savaitgaliais, esą žmonės poliklinikos nedarbo laiku apgula ligoninės Priėmimo skyrių. Vis dėlto bendro sutarimo rasti nepavyko, Tauragės PSPC atstovai tvirtino, kad ligoninei už jų pacientams suteiktas paslaugas sumoka, be to, besikreipiančiųjų nėra labai daug. Pavyzdžiui, spalio mėnesį pagal ligoninės pateiktą ataskaitą kreipėsi tik 8 pacientai, dar 19 kreipėsi dėl chirurginių žaizdų perrišimo. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis dėl to susitarti pasiūlė pačioms medicinos įstaigoms.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą