Etikos sargai pradėjo tyrimą dėl M.Petraičio elgesio

Dalintis:

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio elgesio. Bus aiškinamasi, ar tarnautojas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų galimai nenusišalindamas nuo premijų skirstymo veiklos, nors privalėjo tą padaryti.

Praėjusią savaitę posėdžiavusi VTEK nusprendė pradėti tyrimą dėl galimo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio interesų konflikto. Tyrimas susijęs su Tauragės savivaldybės mero Dovydo Kaminsko veiksmais ir šiuos politikus atsivijo dar nuo 2019 metų Kalėdų. D.Kaminską VTEK prieš keletą savaičių pripažino pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas dėl to, kad jis, kaip rajono vadovas, pernai prieš Kalėdas skyrė piniginę premiją savo partiečiui M.Petraičiui, nors to daryti negalėjo. Mat M.Petraitis jau anksčiau buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas ir negalėjo būti skatinamas, o D.Kaminskas į tai neatsižvelgė.

Ir šįkart tyrimas pradėtas gauto pranešimo ir dokumentų pagrindu. Kas komisijai pranešė apie dar vieną galimą įstatymo pažeidimą, žiniasklaidai neatskleidžiama. Komisijai pranešėjai teigia, kad pernai gruodį Tauragės rajono savivaldybės meras D.Kaminskas potvarkiu skyrė vienkartines pinigines išmokas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams, tarp kurių buvo ir savivaldybės administracijos direktorius M.Petraitis, o šis galėjo nenusišalinti ir vizavo minėtojo potvarkio projektą.

Pasiaiškinti ir pateikti reikiamus dokumentus VTEK‘ui M.Petraitis privalo iki rugsėjo 1 dienos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą