Iš ekstremaliosios situacijos posėdžių bandė išvaryti žurnalistus

Dalintis:

Penktadienio popietę į posėdį vėl rinkosi Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. Į šį nuotoliniu būdu vykstantį posėdį žiniasklaida jau buvo gavusi kvietimą, tačiau kaip tik tądien pranešta, kad nuo šiol žurnalistai posėdžiuose dalyvauti nebegalės. Tačiau kilus viešam pasipiktinimui, kad savivaldybės administracija tokiu būdu slėps tikrąją informaciją nuo visuomenės, sprendimas šeštadienį atšauktas. 

Kartą per savaitę vykstančiuose Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžiuose pristatoma epidemiologinė Tauragės rajono situacija, pranešama apie atliktus tyrimus ir sergančiųjų skaičių, taip pat supažindinama su naujausiais Vyriausybės sprendimais dėl koronaviruso valdymo šalyje, informuojama apie karantino sąlygas. Naujausią informaciją šiuose posėdžiuose teikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento, savivaldybės Švietimo ir sporto, Kultūros, Finansų ir kitų skyrių specialistai, situaciją apžvelgia Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro, Tauragės ligoninės, pastaruoju metu ir Adakavo socialinių paslaugų namų vadovai. Medicinos įstaigų vadovai informuoja apie mobiliojo punkto ir karščiavimo klinikos darbą. Apie vykdomą kontrolę praneša Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento vadovai. Po posėdžių apie tai, ką juose išgirdome, informuodavome savo skaitytojus, tačiau penktadienio popietę į „Tauragės kurjerio“ elektroninius paštus įkrito pranešimas, kad nuo šiol Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos (ESK vadovas savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis) ir Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC vadovas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius) posėdžiai bus uždari ir žurnalistai juose dalyvauti nebegalės, motyvuojant, kad šiuose posėdžiuose „aptariama vis daugiau jautrios ir konfidencialios informacijos“.

Tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ tą patį vakarą kilus pasipiktinimui, kad tokiu draudimu savivaldybė cenzūruos su koronavirusu susijusią informaciją, sprendimas į posėdžius neįsileisti žurnalistų jau kitą dieną buvo atšauktas. Meras Dovydas Kaminskas žurnalistų atsiprašė už sukeltus nepatogumus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą