Kotedžų statytojas savivaldybės prašo išasfaltuoti gatvę

Dalintis:

Degalinę prieš kelerius metus Tauragėje, Šilalės gatvėje, valdžiusi ir ją pardavusi bendrovė „Sensus Oil“ turi naujų verslo planų – greta Jūros skersgatvio per artimiausius penkerius ar septynerius metus planuoja pastatyti 52 kotedžų kvartalą. Planams įgyvendinti bendrovė paprašė savivaldybės pagalbos. O jos reikia nei daug, nei mažai – apie 160 tūkst. Eur.

Trečiadienį posėdžiavęs savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komitetas svarstė bendrovės „Sensus Oil“ vadovo Roberto Jurkšaičio prašymą įtraukti bendrovės parengtoje paraiškoje nurodytus Jūros skersgatvio sutvarkymo darbus į Planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą. Paprasčiau kalbant, „Sensus Oil“ savivaldybės prašo išasfaltuoti, apšviesti, įvesti drenažą, įrengti šaligatvį Jūros skersgatvyje, greta kurio ketina statyti naujutėlaitį kotedžų kvartalą, prie šių darbų siūlydama pridėti 30 proc. savų lėšų. Preliminariais skaičiavimais, išasfaltuoti Jūros skersgatvį kainuotų apie 234 tūkstančius Eur. „Sensus Oil“ šiems darbams skirtų apie 70 tūkst. Eur, didžiąją sumą turėtų atseikėti savivaldybė.

Į posėdį tarybos nariams pristatyti savo vadovaujamos bendrovės projekto atvykęs „Sensus Oil“ direktorius R.Jurkšaitis informavo, kad nauji kotedžai bus statomi 2,5 ha ploto sklype, o Jūros skersgatvio išasfaltavimas ir apšvietimas padidintų šių objektų vertę ir juos būtų galima lengviau parduoti. Pastatyti kotedžus planuojama per 5–7 metus, pirmuosius statybos darbus ketinama pradėti jau šiemet, nors statybos leidimo bendrovė dar neturi.

– Tačiau tikimės netrukus jį gauti, jau šį mėnesį, – sakė R.Jurkšaitis.

Komiteto narių paklaustas, su kiek potencialių klientų jau yra pasirašęs sutartis kotedžams parduoti, „Sensus Oil“ vadovas atskleidė, kad dar nė su vienu, su 3 klientais susitarė žodžiu. Bendra investicija, R.Jurkšaičio skaičiavimu, sieks apie 0,5 mln. Eur.

Pažymėtoje vietoje „Sensus Oil“ statys 52 kotedžus

Komiteto narys Vaclovas Karbauskis suabejojo, ar skirdama lėšų Jūros skersgatviui asfaltuoti savivaldybė tinkamai investuos, juk šioje miesto vietoje kol kas niekas negyvena ir dar neaišku, ar gyvens, šis projektas nesukursiąs naujų darbo vietų, galbūt tai tik pataikavimas verslui, kad parduodamas kotedžus jis gautų didesnį pelną. V.Karbauskiui paprieštaravo Darius Stankus, priminęs nesėkmingą vieno socialdemokrato investicinį projektą:

– Naujų darbo vietų sukūrimas jūsų yra suprantamas tik kaip korėjiečių lempų fabrikas. Jei investuotojas investuoja į šabakštyną, yra kuriami projektai, tai darbo vietos jau yra kuriamos.

Vis dėlto V.Karbauskis savivaldybės administracijos teiravosi, kodėl investuotojas prie gatvės asfaltavimo negali prisidėti daugiau – ne 30, o 50 proc.? R.Jurkšaitis patikino, kad apie derybas šiuo klausimu negali būti nė kalbos, jo siūloma 70 tūkst. Eur suma ir taip esanti solidi.

Skirti ar ne lėšų Jūros skersgatviui asfaltuoti, taryba spręs rugsėjo 9-ąją.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą