fbpx

Savarankiškumą prarasiančios ligoninės direktorius „galvos į sieną nedaužys“

Dalintis:

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, kaip atskiros medicinos įstaigos, iki kitų metų vasaros nebeliks. Vietos politikai trečiadienio tarybos posėdyje pritarė Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizavimui, tai yra jos prijungimui prie Tauragės ligoninės.

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės reorganizavimo klausimą tarybai pristatė meras Dovydas Kaminskas. Anot rajono vadovo, per pastaruosius trejus metus Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija nuolat kalba apie regionų ligoninių stiprinimą, mažesnių jungimą prie didesnių, net užsiminta, kad Tauragės ligoninę būtų galima jungti prie Klaipėdos ligoninės.

– Tauragėje turime dvi ligonines, todėl dėl paslaugų kompleksiškumo turėtume jas sujungti, – sakė meras.

Pasak D.Kaminsko, pastaruoju metu sveikatos apsaugos sistemoje reikia apdoroti labai daug informacijos, yra labai daug pakeitimų, daug naujų teisės aktų, todėl norint įgyvendinti pakeitimus ir išlaikyti įstaigos kokybę tokią, kokia ji yra, reikia priimti sprendimus. Sujungus įstaigas būsią lengviau kompleksiškai spręsti ir personalo klausimą. Kituose šalies miestuose slaugos ligoninės, mero žiniomis, prijungtos prie pirminės sveikatos priežiūros centrų ar rajoninių ligoninių, pas mus bus jungiama prie Tauragės ligoninės.

– Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovui ir personalui tikrai neturiu pretenzijų ar priekaištų, tačiau rajone turėti vieną, o ne dvi ligonines bus racionaliau. Sprendimus turime padaryti dėl ateities, kad galėtume teikti geresnes paslaugas, – tvirtino meras.

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys pripažino – kai įstatymų pakeitimų daug, dirbti įstaigoje, kurioje nėra nei direktoriaus pavaduotojo, nei kitų administracijos specialistų, sudėtinga.

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorius Antanas Guobys tikisi, kad dėl reorganizacijos medicinos personalas darbo nepraras. TK archyvo nuotrauka

– Nedaužysiu galvos į sieną ir nesakysiu, kad jungti įstaigų negalima, – sakė A.Guobys ir pabrėžė, kad Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė iki šiol dirbo nenuostolingai, tačiau kasmet dirbti ir užsidirbti tampa sunkiau.

Antanas Guobys atskleidė, kad Skaudvilės ligoninės medicinos personalas daugiausiai vyresni žmonės, todėl ateityje gali nebelikti kam dirbti. Šiuo metu įstaigoje dirba 37 darbuotojai, 2 jų – gydytojai, 9 – bendrosios praktikos slaugytojos. A.Guobys sakė norįs, kad ligoninės kolektyvas išliktų.

Meras D.Kaminskas ramino, kad po reorganizacijos ligoninė su visu personalu išliks. Darbuotojai esą neturėtų nerimauti dėl darbo vietų, nes gydytojų ir slaugytojų bei slaugytojų padėjėjų rajone trūksta. Mero teigimu, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė galėtų tapti Tauragės ligoninės padaliniu. Reorganizaciją planuojama įgyvendinti iki 2021-ųjų gegužės 31 dienos.

Kol kas Tauragės rajono savivaldybės taryba balsavo tik dėl sutikimo jungti ligonines, o reorganizacijos procesų sprendimus priims vėliau. Šiuo metu Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje slaugomi 52 pacientai.

Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė teikia gydymo, slaugos, atstatomosios ir kitas medicinos paslaugas žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems, kai netikslinga reabilitacija specializuotuose skyriuose. Ligoninėje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Pacientams, pageidaujantiems gydytis ilgiau nei 120 kalendorinių dienų per metus, teikiamos mokamos paslaugos: slauga ir palaikomasis gydymas, vegetacinių ligonių palaikomasis ilgalaikis gydymas, onkologinių ligonių slauga ir palaikomasis gydymas, negalinčių savęs aptarnauti ligonių palaikomasis ilgalaikis gydymas.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą