Savivaldybės architektai galės bausti pažeidėjus

Dalintis:

Prieš pat Kūčias Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis pasirašė įsakymą, kuriuo vadovaujantis Architektūros ir geodezijos skyriaus specialistai turės teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus gyventojams ir įstaigoms, nevykdantiems reikalavimų prižiūrėti savo nekilnojamąjį turtą.

Tauragės rajono Architektūros ir geodezijos skyriaus vedėjas Tadas Pauparis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad tokio įsakymo specialistai laukė jau seniai.

– Skyriui vadovauju dar tik nuo rugsėjo. Tiesą pasakius, nežinau, ar anksčiau galėjo mūsų skyriaus specialistai pradėti administracinių nusižengimų teiseną, ar ne. Toks įsakymas tikrai nėra naujovė savivaldoje, tai valstybės tarnautojų kasdienybė. Iškilus problemoms, mes jau turime įrankį joms spręsti, – sakė T.Pauparis.

Paklaustas, ar savivaldybė turi tikslius duomenis, kiek rajone yra apleistų pastatų ir ar aiškūs jų šeimininkai, skyriaus vedėjas sakė, kad konkrečių skaičių skyrius kol kas neturi.

– Jei gautume gyventojų skundų dėl apleistų pastatų, želdynų ar netinkamos reklamos, dabar jau galėtume surašyti administracinių nusižengimų protokolus. Turime teisę bausti tik priduotus naudojimui pastatus, – sakė pašnekovas.

Vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, už statinių statybas pažeidžiant projektą, numatomos piniginės baudos nuo 200 iki 400 eurų, už statinio naudojimą pažeidžiant reikalavimus – nuo 130 iki 1500 eurų, už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus – nuo 30 iki 140 eurų, o už savivaldybės pareigūno, vykdančio tikrinimus, pažeminimą tiek žodžiu, tiek gestais – nuo 50 iki 300 eurų.

Savivaldybė 2020 metais buvo gavusi žodinį skundą dėl Rytų gatvėje esančių apleistų statinių. Skundas perduotas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai ir gautas išaiškinimas, kad dėl šalyje paskelbto karantino tyrimo terminas pratęsiamas.

– Daugiau skundų dėl netinkamos pastatų priežiūros nebuvo gauta, tačiau buvo gautas raštas iš Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dėl apleistų, netinkamai prižiūrėtų pastatų Tauragės rajone. Statinių savininkai buvo įspėti. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi apleisto, neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Tokių pastatų savininkams taikomas padidintas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, – informavo T.Pauparis.

Pernai savivaldybės teritorijoje išduoti 33 leidimai išorinei reklamai, iki pandemijos pradžios per metus jų būdavo išduodama apie 50.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą