Valdantieji išskalbė „baltųjų rūmų“ direktoriaus mundurą

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės tarybos valdantieji palaimino mero sudarytos komisijos išvadą, kuria savivaldybės administracijos direktorius išteisintas dėl jam mestų kaltinimų įvykdžius teisės aktų pažeidimus. Tiesa, už komitetų posėdžiuose taip ir nesvarstytą sprendimo projektą balsavo tik patys valdantieji. 

Tarybos posėdžiui parengtus sprendimų projektus rajono savivaldybės taryba išsamiai išnagrinėja atskiruose ir bendrame komitetų posėdžiuose. Politikai diskutuoja ir svarsto, ar sprendimo projektą teikti tarybai. Tačiau šio tarybos posėdžio išvakarėse jo darbotvarkėje it grybas po lietaus išdygo papildomas klausimas – sprendimo projektas, kuriuo pripažįstama, kad Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tarnybinio nusižengimo, kuo jį kaltino Socialdemokratų partija, nepadarė.

Primename, kad Tauragės rajono savivaldybės merui Dovydui Kaminskui šių metų rugpjūčio 21-ąją tarybos socialdemokratų frakcija įteikė pranešimą „Dėl administracijos direktoriaus Modesto Petraičio teisės aktų pažeidimų“. Socialdemokratų frakcija metė kaltinimus savivaldybės administracijos direktoriui dėl po konkurso stipriai išaugusios baseino statybų kainos. Frakcija nurodė, kad M.Petraitis vienasmeniais sprendimais, neinformuodama tarybos, savivaldybės biudžeto lėšas naudojo papildomais susitarimais pasirašytiems darbams apmokėti. Tai esąs tarnybinio pavaldumo nepaisymas ir šiurkštus tarnybinis nusižengimas – piktnaudžiavimas tarnyba.

Frakcija M.Petraitį taip pat kaltino šiurkščiu tarnybiniu nusižengimu, nes pastarasis esą pažeidė Tauragės miesto gatvių rekonstrukcijos eiliškumą pasirašydamas papildomą susitarimą dėl Laisvės gatvės remonto darbų atlikimo ne eilės tvarka be tarybos sprendimo.

Buvo ir daugiau kaltinimų, tačiau mero sudaryta komisija, atlikusi tyrimą dėl galimo savivaldybės administracijos direktoriaus M.Petraičio tarnybinio pažeidimo, nustatė, kad jokio pažeidimo jis nepadarė. Šiai komisijai priklauso savivaldybės mero patarėja Jurgita Choromanskytė, Užimtumo tarnybos Klaipėdos aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento l.e.p. direktorius Kęstutis Patašius,

Trečiadienį, prieš tvirtinant tarybos posėdžio darbotvarkę, opozicija mero ir tarybos prašė šio klausimo svarstymą atidėti kitam posėdžiui, kadangi sprendimo projektas neapsvarstytas komitetuose ir buvo per mažai laiko susipažinti su komisijos išvada, kurią sudaro 30 lapų. Pasak opozicijos atstovų, prieš priimant sprendimą reiktų išklausyti ir M.Petraičio, ir komisijos argumentus. Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinė Tauragė“ atstovas Vidas Bičkus taip pat pareiškė, kad jie nebalsuos už šį sprendimą, nes buvo per mažai laiko įsigilinti į pateiktus jo priedus.

Kadangi į socialdemokratų ir „Nepartinės Tauragės“ atstovų prašymus atidėti sprendimo projekto svarstymą neatsižvelgta, socialdemokratų frakcija iš posėdžių salės išėjo. Socialdemokratams salę palikus, prasidėjo savigyros spektaklis: patys valdantieji klausė, patys atsakinėjo į klausimus, vis pasigirdami nuveiktais darbais. Nieko nuostabaus – posėdis buvo transliuojamas tiesiogiai internetu.

Konservatorius Raimondas Matemaitis M.Petraičio teiravosi, kiek, įrengus naują apšvietimą, mieste sutaupyta elektros energijos. Buvo aišku, kad savivaldybės administracijos direktorius M.Petraitis atsakymui pasiruošė – suskaičiavo, kad šių metų kovą mieste elektros energijos buvo sunaudota daugiau nei 30 000 kilovatvalandžių, tai yra 50 procentų, mažiau nei 2019 metų kovą. Valstietis Kęstutis Balašaitis teiravosi, kiek išaugo prieš keliolika metų vykdytos Tauragės kultūros namų rekonstrukcijos kaina ir kas tuo metu rajonui vadovavo. K.Balašaitis socialdemokratų frakcijos skundą pavadino politiniu. R.Matemaitis kolegą papildė, kad M.Petraitį reikalaujama teisti už gerus darbus. O Sigitas Mičiulis pranešė, kad M.Petraitį reikėtų paskatinti, o ne bausti. Meras kolegai atsakė – M.Petraičiui premija jau išmokėta.

Tarybos narys Darius Stankus išklojo pagiriamąją kalbą apie gerus savivaldybės darbus, už kuriuos teikiamos krivūlės ir Tauragė laikoma pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Pagyręs savivaldybės administracijos direktorių už nuoširdų ir pasiaukojantį darbą jis pasiūlė už komisijos pateiktą sprendimą balsuoti teigiamai. Sprendimo projektą tarybai pateikęs meras D.Kaminskas antrino savo flango politikams, liaupsino administracijos direktorių ir taip pat kvietė balsuoti už tai, kad savivaldybės administracijos direktorius tarnybinio pažeidimo nepadarė. Anot mero, tai būsiąs lengviausiai priimtas valdančiųjų sprendimas per kadenciją.

Trylika balsų už, trims – Vidui Bičkui, Sigitui Kancevyčiui ir Robertui Piečiai nebalsavus, sprendimas, išskalbęs M.Petraičio mundurą, priimtas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą