Skaudvilės seniūnui Gediminui Dinapui sunkiausia, kai žmogui negali padėti

Dalintis:

Pernai pavasarį konkursą laimėjęs, tačiau netrukus tėvystės atostogų išėjęs Gediminas Dinapas nuo šio birželio grįžo į Skaudvilės seniūno pareigas. „Maniau, kad įmanoma viską padaryti, tereikia dirbti, tačiau trūksta pinigų“, – su „Tauragės kurjeriu“ itin karštą praėjusios savaitės popietę atviravo pašnekovas.

Prioritetai sudėlioti

– Esu atkeliavęs iš „užsienio“ – Šilalės rajono. Apie septynerius metus gyvenu Skaudvilėje. Esu trijų vaikų tėtis. Su žmona Agne auginame dvi dukras – ketverių ir vienerių metukų bei trimetį sūnų. Baigiau kelių ir geležinkelio inžinerijos bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, o prieš tai Kauno technikos kolegijoje studijavau kelių inžineriją. Apie penkerius metus kelių meistru, vėliau darbų vadovu dirbau Tauragės regiono kelių įmonėje, – paprašytas prisistatė Skaudvilės seniūnijos seniūnas Gediminas Dinapas.

Skaudvilės seniūnas atvirauja, kad gatvėje jį, kaip seniūną, dar ne visi atpažįsta. G.Dinapas į darbą grįžo prieš pusantro mėnesio po vaiko auginimo atostogų, o į jas išėjo neilgai dirbęs po laimėto konkurso.

Būtent dėl to pirmiausia pokalbis pasisuko apie vaikus ir šeimą. Jau per pirmas pokalbio minutes buvo nesunku suprasti, kad šiam žmogui šeima labai svarbi, o tėvystė – ne tik džiaugsmas, bet ir atsakomybė.

– Šeima – prioritetas. Juk ir dirbame dėl tos pačios šeimos, kad ją išlaikytume. Jeigu kam buvo skaudu, kad po konkurso išėjau tėvystės atostogų, noriu pasakyti, kad mano prioritetai senų seniausiai sudėlioti. Nesvarbu, koks darbas, pirmoje vietoje visada bus šeima, – kalbėjo Skaudvilės seniūnas.

Gediminas Dinapas sako, kad auginti vaikus – sunkus darbas, kas jų turi, žino.

– Nėra fiziškai sunkesnio darbo nei prižiūrėti kelis mažus vaikus. Tegul ateina bet kuris to nepatyręs vyras ir aš jam paaiškinsiu. Vieną dieną per savaitę pabūti su keliais mažais vaikais nesudėtinga, bet praleidęs su jais penkias dienas iš eilės turėtų bet kuris nustoti tuo abejoti, – pasakojo pašnekovas.

Gediminas Dinapas – nagingas vyras, savo vaikams sumeistravo namelį-laipynę. Asmeninio albumo nuotrauka

Trūksta tik pinigų

Skaudvilės seniūnas neslepia, kad stengiasi darbo rūpesčių į namus nesinešti. O jų dirbant seniūnu daug.

– Prieš pradėdamas dirbti seniūnu maniau, kad įmanoma viską padaryti, tereikia dirbti. Norėtųsi kalnus nuversti, tačiau trūksta vienintelio dalyko – pinigų, – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė Skaudvilės seniūnas. – Nežinojau, kad pasaulyje yra tokių kelių, kokius pamačiau Skaudvilės krašte. Traktoriumi neišvažiuosi, o pasirodo kelio gale dar ir sodybėlė yra. Apmaudu, kad seniūnijos galimybės padėti žmonėms labai ribotos. Nesakau, kad mus savivaldybė skriaudžia ar kitas seniūnijas labiau myli, visos seniūnijos panašiai vertinamos.

Anot seniūno, jam labai sunku, kai žmonėms turi pasakyti, kad negali padėti. Labai svarbu pasverti, kokie darbai gali dar palaukti, o kuriuos reikia atlikti iškart.

Pašnekovas žurnalistės paprašė skaudviliškiams perduoti šią žinutę: jei ko reikia ar kas nors negerai, reikia kreiptis į seniūniją, o ne piktintis einant gatve.

– Kiek įmanoma, padarysime, padėsime. Tik reikia suprasti, ne viską galima iškart padaryti, – tvirtino pašnekovas.

Feisbuke skaudviliškio Vido Bičkaus pasidalyta nuotrauka, kaip Skaudvilės seniūnas kerpa miesteli gyvatvorę, sulaukė daugybės komentarų

Jaunas, bet nagingas

Gediminas Dinapas dar tik trisdešimties, tačiau gabumų ir meistrystės įgūdžių jam netrūksta. Jis sako galįs atlikti bet kokius statybos, remonto, aplinkos priežiūros darbus ir pripažįsta – tai pliusas gyvenime ir darbe. Neseniai socialiniame tinkle daugybės komentarų sulaukė įkelta nuotrauka, kaip Skaudvilės seniūnas kerpa miestelio gyvatvorę.

– Esu iš kaimo kilęs. Darbo nebijau. Nenukris rankos, jei ką pats padarysiu. Šiuo metu pavaduoju komunalinio ūkio inžinierių, tai darbo kabinete mažai tebūnu, – sakė pašnekovas.

Pokalbiui pasisukus apie G.Dinapo gebėjimus, pasiteiravome ir apie pomėgius. Pirmiausia jis paminėjo žvejybą, nors netrukus pridūrė, kad jau metus neištaiko nuvažiuoti žvejoti.

– Žiemą mėgstu su medžiu pasidarbuoti. Vaikų kambariui baldus pagaminau. Namų kieme stovi mano sumeistrautas namelis-laipynė vaikams, – pasakojo trijų vaikų tėvas.

Nepatinka biurokratizmas

Paklaustas, kas labiausiai seniūno darbe jam nepatinka, atsakė – biurokratizmas. Jei tiek biurokratizmo nebūtų, būtų galima daug ką nuveikti paprasčiau.

Skaudvilės seniūnas atskleidė, kad dokumentų tvarkymas daugiausia krenta ant pavaduotojos Dalios Milašienės pečių. Dar ir gėlės, aplinkos apželdinimas – jos žinioje.

– Turime stiprų, draugišką kolektyvą, bendrai dirbame ir sprendžiame problemas, – pasidžiaugė pašnekovas.

Pasiteiravome, kokią idėją Skaudvilės seniūnas brandina šiandien. Sako, kad norėtų atnaujinti miesto centre esančią automobilių stovėjimo aikštelę, o joje puošiamą kalėdinę eglę iškelti kitur. Kur kitur švenčių laikotarpiu būtų galima puošti kalėdinę žaliaskarę, tariamasi su bendruomenėmis – galbūt kitapus gaisrinės ar prieš Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centrą.

– Nežinau, gal šiemet ir nepavyks to įgyvendinti. Svajonių ir planų turime daug. Daug kur nėra gatvių apšvietimo, nemažai gatvių reikia asfaltuoti, – vardijo Skaudvilės seniūnas.

Anot Gedimino Dinapo, vasarą labai daug rutininių darbų – krūmai, žolynai, kapai, parkai, piliakalniai, kūrybiniais darbais užsiimti galima rudenį, kol dar viskas neužšalę, ir pavasarį, kol žolė nesužaliavo.

Paklaustas, kuo gali pasidžiaugti Skaudvilės seniūnija, G.Dinapas atsakė, kad sutvarkytu pliažu su sporto aikštynu, smagu pažiūrėti, kiek daug žmonių vasarą ten renkasi.

Prieš baigiant pokalbį pašnekovas pridūrė, kad seniūno darbas jam patinka:

– Smagus darbas. O kad darbų ir savo pažadų nepamirščiau, automobilyje esu prisiklijavęs gausybę lapelių su užduotimis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą