Ukrainiečių vaikus mokys lietuvių kalbos

Dalintis:

Tauragiškė pedagogė Paula Mačiulienė ėmėsi dar vieno projekto. Susirūpinusi artėjančiais mokslo metais ir į Tauragę atvykusiais ukrainiečių vaikais, kviečia mažuosius vasarą nemokamai mokytis lietuvių kalbos.

Tauragėje veikiantis „Kalbų centras“ išplatino kvietimą ukrainiečių vaikams registruotis ir paskutinį vasaros mėnesį nemokamai mokytis lietuvių kalbos. Artėjant naujiems mokslo metams toks kvietimas sulaukė susidomėjimo. Kaip pasakojo „Kalbų centrą“ įkūrusi Paula Mačiulienė, vaikus nemokamai mokytis kviečia ne pirmą kartą.

– Vaikus lietuvių kalbos mokyti nemokamai norėjau seniai. Pirmiausiai pradėjome mokyti tauragiškius per karantiną. Maždaug pusmetį tai darėme visai nemokamai, o vėliau pasirašėme Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) sutartį su Tauragės rajono savivaldybe ir pamokos buvo finansuojamos. Akcentuodavome, kad vaikai turėtų būti iš nepasiturinčių šeimų, kurioms per sudėtinga samdyti korepetitorių, – pasakojo P.Mačiulienė.

Pašnekovė kalbėjo, kad vos pradėjus ukrainiečiams važiuoti į Lietuvą jai kilo mintis apie lietuvių kalbos mokymą. Tačiau jau buvo nemokamai besimokančių lietuvių vaikų grupė ir daugiau nemokamai skirti švietimo įmonė nebuvo pajėgi. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skyrė lėšų ir ukrainiečių integracijai bei mokymams.

– Yra keturios mokytojos, tai planuojame priimti nemažai vaikų, juos suskirstyti į mažas grupes. Pamokas ketiname pradėti jau rugpjūčio 1 dieną, o jos tęsis iki pat rugpjūčio pabaigos. Bus mažiausiai 5 valandos mokymų per savaitę kiekvienam mokiniui, – planus atskleidė pedagogė.

Ką galima išmokti per mėnesį? Pasak Paulos Mačiulienės, labai daug. Mažieji ukrainiečiai rugsėjį sugužėję į klases jau gebės paprašyti elementarių dalykų, paklausti, pasisveikinti, galiausiai – suprasti, ką kalba kiti.

– Įsivaizduoju, kad jiems turėtų būti labai sunku ir vaikai turėtų patirti didelį stresą mokykloje, kai negali suprasti, kas vyksta aplink juos, ką kiti kalba. Bent jau tuo klausimu, aš tikiuosi, mes galėsime padėti ir jie patirs mažiau streso. Stengsimės, kad pamokos vyktų lietuvių kalba – kad kalbą išmoktum, ją reikia naudoti. Kuo daugiau kalbės lietuviškai, rašys, skaitys, tuo greičiau ir išmoks, – įsitikinusi „Kalbų centro“ vadovė.

Pašnekovė neslepia, kad lietuvių kalba, jos gramatika – sunkiai įkandamas riešutas. Tačiau išmokti lietuvių kalbą nėra neįmanoma, tereikia įdėti darbo.

– Organizuodami stovyklas tris vaikus priėmėme visiškai nemokamai. Vasarą organizavome užsiėmimus, į kuriuos atėjo vaikai iš vaikų globos namų, nepasiturinčių šeimų. Visada pirmiausia padedame saviems, o kad atsirado finansavimo galimybė, padėsime ir kitiems. Jie taip pat yra vaikai, nori mokytis. Norime padėti jiems lengviau integruotis, – dėstė P.Mačiulienė.

Į nemokamas lietuvių kalbos pamokas ukrainiečiams dar galima registruotis tel. 8 648 62 392 arba el.paštu info@kalbucentras.com.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą