fbpx

Gigantišką šamą sugavusiam tauragiškiui nusilenkė Aplinkos ministerija

Dalintis:

Tauragiškis Donatas Mačiulis, Nemune sugavęs milžinišką šamą ir jį paleidęs atgal į upės gelmes, sulaukė ne tik didžiulio žiniasklaidos dėmesio. Antradienį už pilietiškumą ir gerąjį pavyzdį saugant bei globojant gyvąją Lietuvos gamtą žveją apdovanojo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.  

Milžinišką, 2,5 metro ilgio, laimikį tauragiškis Donatas Mačiulis sugavo Nemune netoli Pagėgių. Žvejojo Donatas iš valties – žvejų terminais toks būdas vadinamas velkiavimu. Šamas kabliuką su masalu pastvėrė nepraėjus nė pusvalandžiui nuo žvejybos pradžios. Didžiulė žuvis maždaug valandą tampė Donato valtį. Ištraukti valtį į krantą su didžiuliu laimikiu padėjo žvejys iš sostinės. Paskui jau plušėjo pats D.Mačiulis.

– Ištempti į krantą sekėsi sunkiai, šamas traukė atgal į Nemuną, – prisiminė pašnekovas.

Anot Donato, nemažiau pastangų teko įdėti ir šamą paleidžiant atgal į vandenį.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika apdovanojo žveją už atsakingą požiūrį į gyvąją gamtą. Aplinkos ministerijos nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ paklaustas, kiek galėjo jo laimikis sverti, D.Mačiulis atsakė, kad žuvies nepasvėrė, nes neturėjo kuo. Vėliau internete ieškojo informacijos, kiek tokio ilgio šamas galėtų sverti, rado, kad kiek trumpesnis – 231 cm svėrė 76 kg. Taip pat pagal internete rastą informaciją Donatas spėja, kad jo sugautas šamas gali būti apie 25-erių metų amžiaus.

Tiesa, apie įspūdingą laimikį D.Mačiulis ne pats pasigyrė žurnalistams. „Tauragės kurjeriui“ apie didžiulį šamą dar tą patį vakarą pranešė Donato bičiulis Jonas Ratkevičius, kuriam aistringasis žvejys jau buvo spėjęs papasakoti, ką buvo sugavęs. J.Ratkevičius redakcijai persiuntė ir vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip D.Mačiulis tempia šamą atgal į vandenį.

Atsiųsta nuotrauka ir vaizdo įrašu pasidalijome „Tauragės kurjerio“ interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje. Žinutė sulaukė dešimčių tūkstančių peržiūrų, o tauragiškio žvejo laimikiu susidomėjo ir respublikinė žiniasklaida. Be viso to, vyras sulaukė dėmesio ir iš Aplinkos ministerijos. Žvejys buvo pakviestas į ministeriją, kur ministras Kęstutis Mažeika šį antradienį jam įteikė padėką už pilietiškumą ir gerąjį pavyzdį, saugant bei globojant gyvąją Lietuvos gamtą, ir simbolinę gervės statulėlę.

Aplinkos ministerijos nuotrauka

– Apdovanojimą man įteikė pats ministras savo darbo kabinete. Su ministru atsigėrėme kavos, pasikalbėjome apie žvejybą. Paaiškėjo, kad ir ministras yra žvejys, – trumpai susitikimą su aplinkos ministru apžvelgė apdovanotasis. – Žinoma, smagu sulaukti ministro apdovanojimo, nedažnas gi apdovanojamas.

Iš Aplinkos ministerijos tauragiškis išvažiavo ne į namus, o prie Neries – žvejoti lašišų.

Aplinkos ministerijos nuotrauka

Beje, belaukdamas sutarto susitikimo su aplinkos ministru dienos, Nemune, netoli Pagėgių, D.Mačiulis pagavo dar vieną didžiulį šamą. Šis kiek mažesnis nei prieš tai sugautasis – apie 2 metrų ilgio. Ir šį šamą Donatas paleido.

D.Mačiulis sakė esąs senas žvejys, žvejoja nuo vaikystės. Yra pagavęs didelių starkių, lydekų, šamų, bet tokių gigantiškų, kaip šiemet, dar neteko traukti.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą