fbpx

Lesindami paukščius, žmonės keičia jų įpročius

Dalintis:

Prieš pat šaltąjį savaitgalį į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinusi Žalgirių mikrorajono gyventoja Irena rūpinosi, kas lesins Zumpės tvenkinyje žiemoti likusias antis, kai šis užšals. Moteris nerimauja, ar paukščiai nenugaiš.   

Pasak gyvūnų globėjo Sigito Klymanto, dėl pačių gyventojų elgesio – nuolatinio lesinimo antys niekur neskrenda iš Zumpės tvenkinio. Įprastai, vis labiau spaudžiant šalčiui, paukščiai ieško   šiltesnių vietų. Abejodami, ar sparnuočiams netrūksta maisto, įtardami juos įšalusius lede, žmonės skambina jam, gamtininkams, įvairioms tarnyboms, į Aplinkos ministeriją ar Tauragės miesto seniūniją.

– Žinoma, atsivedus anūkus ar vaikus antis lesinti yra gražu, bet gamtininkai teigia, kad šitie dalykai yra blogai. Gulbės, antys ir žąsys turi skristi ten, kur yra neužšąlantys vandens plotai. Šiuo atveju turėtų skristi prie Jūros užtvankos. Jei tvenkinys užšals ir antys niekur neskristų, o stovėtų pakrantėje, reikėtų maisto joms parūpinti, – variantus svarstė gyvūnų globėjas. – Kol antys vandenyje, tol jos nesušals. Sočioms antims ir pakrantėje lengviau atlaikyti šaltį. Žmonės pramogaudami, fotografuodamiesi lesino paukščius, tai dabar jiems turi nešti dar daugiau maisto. Gal atsiras ūkininkų, kurie atveš grūdų maišuose ir papils Zumpės pakrantėje. Žmonės patys turi prisiimti atsakomybę, nes lesindami paukščius keičia faunos įpročius.

Zumpės antys. Reginos Genienės nuotrauka

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus neabejoja, kad antys yra sočios, žino, kad dažnai tauragiškiai eina prie Zumpės tvenkinio ir jas lesina. Pats matė, kaip atnešę trupina batonus, o antys net nepajėgia visko sulesti. Seniūnas įsitikinęs: jei tvenkinys užšals, antys įsitaisys prie Beržės upelio, nes visuomet taip būdavo. Prie Zumpės, pasak Ž.Majaus, reikėtų lentelės, kad draudžiama lesinti laukinius paukščius, nes taip rekomenduoja gamtininkai. Tačiau seniūnas siūlo neiti į kraštutinumus – tegul vaikams būna ši atrakcija.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą