fbpx

Miesto centre pertvarkys gėlyną – pavasarį dominuos serenčiai

Dalintis:

Tauragės miesto erdvės šiemet gėlėmis bus apsodintos kitaip, nei įprasta. Miesto centre gėlynas bus pertvarkytas iš pagrindų, apželdinimo specialistė Irma Naujokienė turi įvairių naujų idėjų ir planų. Miesto apželdintoja atskleidė, kokios problemos metai iš metų nepavyksta išspręsti.

Miestui gėles augina verslininkas Saulytis Steponaitis iš Aukštupių kaimo, kaip ir kasmet, jo įmonė laimėjo skelbtą konkursą, kuriame viena ir tedalyvavo. Už gėlių daigus Tauragės seniūnija sumokės 12 tūkst. Eur, apie 600 Eur daugiau nei praėjusį sezoną. Šiemet mieste dominuos serenčiai, labai nedaug žydės pelargonijų ir žemaūgių jurginų.

– Kadangi planuojame Atgimimo aikštėje, prie fontano, pertvarkyti gėlyną, jo plotas gerokai padidės. Kad nepritrūktume gėlių, teko rinktis pigesnę rūšį. Visame mieste žydės įvairiaspalviai serenčiai, kad pavyktų išgauti numatytą raštą, – pasakojo apželdinimo specialistė Irma Naujokienė. – Gal per sezoną prie klebonijos įrengsime nedidelį daugiametį gėlyną, kad būtų atsvara vienmečiams augalams. Gal iš trijų išliks tik dvi klombos piramidės formos, į jas sustatysime pelargonijas. Kas mieste gėles sodins – dar neaišku.

Atgimimo aikštėje pertvarkant gėlyną geltonai pražystantys forsitijų krūmeliai bus perkelti į vasaros estradą, ten bus perkelta ir dauguma pušelių. Vasaros estradoje ketinama įkurdinti ir daugiametes smilgas iš aikštės. Berželiai Atgimimo aikštėje liks augti, juos sodino pati I.Naujokienė.

– Turiu daug idėjų, galbūt ne per vieną sezoną jas pavyks įgyvendinti. Atgimimo aikštėje šį sezoną sodinsime serenčius, anksčiau čia pasodindavome apie 500 daigų, šiemet prireiks 5 tūkstančių. Gėlynas aikštėje apie 200 kv. metrų, – sakė Irma, liepos mėnesį grįžusi iš vaiko auginimo atostogų, o apželdintoja dirbanti jau 10 metų. – Ankstyvą pavasarį planuojame našlaites sodinti prie savivaldybės ir prie pilies. Našlaitės žiedas kainuoja apie 13 centų. Jų pasodinsime ir prie katalikų bei liuteronų bažnyčių.

Praėjusį sezoną Jono Viktoro Kalvano parke ilgapirščiai iš augančio rožyno buvo nugvelbę kelis krūmelius. Pasak apželdintojos, didelio nuostolio seniūnija nepatyrė, nes rožės buvo susodintos kiek per tankiai, kai suvešės, bus sudėtinga jas ravėti ir purkšti. Rožyną įveisė ją pavadavusi specialistė.

– Esame labai nelaimingi, kad prie Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios vartų stovintys vazonai su gėlėmis nuolat nuniokojami. Ypač pernai gėlės vazonuose bent keletą kartų per savaitę buvo nusėdimos, nutrypiamos, nespėdavome sodinti naujų krūmelių, o baigiantis sezonui jau neturėjome iš ko atsodinti, pritrūkome gėlių, – problemą išsakė I.Naujokienė. – Ten kaip užburtas ratas, nors yra kamera, bet niekas nebijo. Policijos prašėme, kad pabudėtų. Jei situacija nesikeis, teks vazonus iš ten iškelti arba pradėti sekti ir bausti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą