Miškininkai iš miško nebespėja vežti atliekų

Dalintis:

Ne vieną dešimtmetį prie Papušynės kapinių šoninių vartų stovėjusius konteinerius nuspręsta pašalinti. Jau geras pusmetis, kai jų ten nebėra – konteineriai perkelti į kapinių centrą, prie pagrindinio tako. Nuo tada miškininkai gretimame miške nebespėja rinkti žvakių indelių, kapų puošybos elementų, antkapių ir pagalbos šaukiasi „Dunokų“ bendrovės, nes atliekos – ne miško, o kapinių lankytojų.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi Tauragės girininkijos girininko pavaduotojas Laimonas Šimkus. Pasak jo, problema kilo, kai atliekų konteinerius, stovėjusius prie šoninių vartų, perkėlė į kapinių teritoriją.

– Žmonės gal tingi šiukšles panešti 100 metrų iki centrinio tako, todėl maišelius krauna už kapinių tvoros, taip pamiškėje dygsta šiukšlių kalnai. Per savaitę prirenkame pilną džipo priekabą žvakučių, krepšelių, indelių. Auga ir išmestų augalų kalnai, – pasakojo miškininkas. – „Dunokų“ atstovė mums patvirtino, kad kapinių konteineriai yra jų apskaitoje, todėl juos laiko savo, tai yra kapinių, teritorijoje. Jiems nepatiko, kad konteineriuose rasdavo gyventojų atvežto stiklo, mašinų plastikinių dalių, todėl perkėlė.

Laimono Šimkaus nuotrauka

Bendrovės atstovė miškininkams sakė, kad į atliekų konteinerį buvo įmestas net antkapis. Jį darbininkai pastebėjo, kai presuojant šiukšles sulūžo šiukšliavežės presas. Tada „Dunokų“ valdžia ir priėmė sprendimą, kad visi konteineriai turi būti kapinių teritorijoje.

– Mums problema, kad šiukšlės dabar keliauja ne į konteinerį, o į mišką. Esame įkalę geltonus stulpelius, įspėjančius, kad teritorija stebima vaizdo kameromis, tai net šalia jų krauti pradėjo. Nustatyti tokie šiukšlintojai sulauks baudų, o jos nemenkos – nuo 30 iki 1000 eurų, – įspėja specialistas.

Laimono Šimkaus nuotrauka

Miškininkai rankų nenuleidžia: žada įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų bei tikisi, kad „Dunokai“ apsigalvos ir atliekų konteinerius nuo pagrindinio tako perkels arčiau šoninių kapinių vartų, nes taip žmonėms patogiau. Miškininkų nuomone, konteineriai galėtų būti mažesni, su mažesnėmis angomis, per kurias netilptų didelių gabaritų atliekos.

– Vyresnio amžiaus žmonėms eiti nuo kapinių pakraščio į centrą ir nešti šiukšles per sunku, gal todėl krauna maišelius toje vietoje, kur anksčiau buvo atliekų konteineriai. Jei pastatytų nors ir mažesnius konteinerius toje vietoje, situacija tikrai pagerėtų, – įsitikinęs L.Šimkus.

Kapinių lankytojai, einantys pro šoninius vartus, šių eilučių autorei sakė norintys, kad konteinerius grąžintų į senąją vietą.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus teigia, kad drauge su miškininkais ieško būdų, kaip išspręsti užsitęsusią problemą, o dvejus metus Papušynės kapines prižiūrinti Violeta Augaitienė neabejoja, kad atliekų konteineriai turi būti kapinių teritorijoje.

UAB „Dunokai“ direktorius Edikas Aleksa patikino, kad atliekų konteinerių prie šoninių kapinių vartų nebebus, o žmonėms teks priprasti prie naujos tvarkos.

– Didžiausia problema, kad konteinerius, stovėjusius aikštelėje už vartelių, nuolat pripildydavo atvežtinių atliekų: padangų, plastikinių automobilių dalių, drabužių ir net žvėrių kailių. Kadangi tai nuošali vieta, šiukšlintojams buvo atvažiuoti į tą miško kampą ir į konteinerius supilti atliekas, nesusijusias su kapinėmis. Todėl ir buvo nuspręsta perkelti konteinerius į kapinių teritoriją, ir taip turės būti, – patikino direktorius. – Gal žmones sudrausmins kameros, kai vienas kitas šiukšlintojas bus nufilmuotas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą