Ringių girininkijos valdose sumedžiotas vilkas

Dalintis:

Aplinkos ministerija medžioklės sezonui, kuris prasidėjo spalio 15 d., nustatė 175 vilkų sumedžiojimo limitą. Iki sausio 18 d. Lietuvoje jau nušautas 141 pilkis, 2 jų – Tauragės rajone. Sausio viduryje vilkas nušautas medžiotojų būrelio „Pušynas“ valdose.

Pasak medžiotojų būrelio „Pušynas“ vadovo Vitalijaus Skačkovo, šio būrelio medžioklės plotai driekiasi nuo Norkaičių kaimo iki Balskų tvenkinio, Lakštingalų slėnio ir Šakviečio kaimo.

– Ten gyvenantys žmonės pasakojo kartais girdintys vilkus kaukiančius. Rudenį buvo užfiksuoti 4 atvejai, kai šie plėšrūnai sudraskė ūkininkų gyvulius, – pasakojo „Pušyno“ vadovas. – Varyminių medžioklių šiuo metu neorganizuojame, gyvūno tykojame. Labai seniai buvome sumedžioję vilką, dabar buvo atsitiktinis laimikis. Pasnigo, dabar skaičiuosime gyvūnų pėdsakus.

Kad į „Pušyno“ teritoriją atklydo vilkų, medžiotojai suprato, kai išsislapstė stirnos ir kiti kanopiniai gyvūnai. Sausio 13-osios pavakarę vilkas krito nuo taiklios medžiotojo Eimanto Bartušio kulkos netoli Užbūdupio kaimo Ringių girininkijoje.

– Ne kiekvienam pasiseka vilką sumedžioti, nes tai labai gudrus žvėris. Buvau vasarą matęs vilką, kolegos matė du vilkus, tą pusę jie mėgsta. Bet vasarą medžioti negalime, nes reikia laikytis terminų, – kalbėjo E.Bartušis, į medžiotojų gretas įstojęs prieš septynerius metus. – Mano sumedžiotas vilkas svėrė 36 kg, 3–4 metų amžiaus, ne iš didžiųjų, bet ir ne jauniklis.

Kaip informavo medžiotojas, nušovus vilką jo gabenti negalima, būtina paskambinti į Vilnių ir užregistruoti. Pagal galiojančią tvarką iš nušauto žvėries gabalėlio raumens bus atliktas genetinis tyrimas, o iš iltinio danties specialistai nustatys tikslų plėšrūno amžių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą