Tauragės rajone – pirmasis kiaulių maro atvejis

Dalintis:

Netoli Gaurės kaimo esančiame miške sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras. Tai pirmasis atvejis Tauragės rajone, tačiau specialistai teigia, kad daugiau apsaugos priemonių, nei šiuo metu yra, nebus įvedama.

Afrikiniu kiaulių maru (AKM) užsikrėtęs šernas rugsėjo 28-ąją nušautas Gaurės seniūnijoje, Kiukiškių kaimo ribose esančiame miške. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplatino pranešimą spaudai, skelbdama, kad minėtam šernui tyrimais nustatytas AKM. VMVT Tauragės departamento viršininkas Kęstutis Patašius patikslino, kad po AKM nustatymo Jurbarko rajone, Tauragės rajonas priklauso II-ajai apsauginei zonai. Tai reiškia, kad papildomų apsaugos priemonių nebus imtasi, nes jau ir anksčiau jos buvo taikomos.

– Šernas jau sunaikintas pagal visas taisykles. Mėginiai imami iš visų sumedžiotų šernų bei iš visų rastų gaišenų. Jau esame ištyrę 280 šernų ir vieną pašauto šerno gaišeną. Pagal nustatytas taisykles, medžiotojai kas savaitę atlieka gaišenų ieškojimą savo plotuose. Ieškojimuose dalyvauja ir mūsų specialistai.  Taip pat išlieka raginimas mažinti šernų populiaciją, – dėstė K.Patašius.

Pašnekovas ragina ir miškuose gausiai besilankančius grybautojus pranešti apie pastebėtas gaišenas, o grįžus namo būtinai dezinfekuoti rūbus, avalynę. Medžiotojams rekomenduojama nelaikyti kiaulių, nesilankyti pas pažįstamų kiaulių augintojų. Vartotojai skatinami nepirkti kiaulienos iš neaiškių pardavėjų.

– Net ir mūsų specialistai 2-3 dienas po apsilankymo miške nevyksta į ūkius. Laikantis biosaugos reikalavimų dezinfekuoja avalynę, automobilį. Kartą per savaitę mūsų tarnybos automobiliams yra atliekami generaliniai dezinfekavimai, – patikslino K.Patašius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą