fbpx

Tauragiškiai sunerimo: nebemato per užtvanką šokinėjančių žuvų

Dalintis:

Tauragėje, prie „Bangos“ restorano, netoli tilto per Jūros upę, atnaujintas žuvitakis. Žmonės dažnai čia ateidavo pažiūrėti šokinėjančių žuvų, o dabar sunerimo – nematyti nė mažiausios žuvelės, net žiobrio. Tauragiškis žvejys Antanas Mizgiris nuogąstauja, ar „nesideda negeri dalykai, nes užtvanka privati“.

Jūros upėje, nuo žuvitakio, apie 50 m aukščiau užtvankos, su anūku meškeres užmetęs žvejys tvirtino, kad čia žvejoja jau daug metų ir nėra matęs nė vienos lašišos – jo įsitikinimu, jų nebuvo ir nėra. Tauragiškis Antanas Mizgiris stebisi: kodėl Viešvilės užtvankoje matyti daug žuvų, o prie Tauragės užtvankos – nė vienos. Anksčiau su artimaisiais jis dažnai grožėdavosi šokinėjančiomis žuvimis, todėl sunerimo jų nebematydamas.

Apie Tauragės užtvankos ir žuvitakio situaciją „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak specialisto, žuvitakį prižiūri prie Žemės ūkio ministerijos įkurta Žuvininkystės tarnyba, o kaip jis veikia ir ar veikia – kontroliuoja Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.

– Anksčiau žuvitakis neveikė. Dėl šios priežasties, sekdamos savo biologiniais instinktais, žuvys bandydavo peršokti užtvanką, susidarydavo jų sankaupos, dėl to žmonės ir matydavo jas šokinėjančias. Pernai pradėjo veikti atnaujintas žuvitakis, todėl žuvys netrukdomai gali patekti aukščiau užtvankos, joms nebereikia šokinėti, – aiškino specialistas. – Moksliniai tyrimai parodė, kad visos migruojančios žuvys sėkmingai ir efektyviai praplaukia per Tauragės žuvitakį ir išneršia aukščiau užtvankos Jūros upėje. Dėl to gyventojai ir nebemato žuvų.

Pasak inspekcijos viršininko, per žuvitakį praplaukia migruojančios žuvys: lašišos, šlakiai, žiobriai. Tai nustatyta pažangiais moksliniais tyrimais, kai į šių rūšių žuvis implantuojami siųstuvai ir stebima, kur jos migruoja. Manoma, kad per žuvitakį Tauragėje sėkmingai praplaukia ir daugiau rūšių žuvų: upėtakiai, raudės, šapalai.

Vitalis Marozas teigia, kad Tauragės užtvankos žuvitakis atitinka visus reikalavimus ir veikia labai efektyviai, pažeidimų nenustatyta. Atliekami moksliniai tyrimai parodys, ar migruojančių žuvų populiacija padidėjo, ar yra palankių vietų nerštui aukščiau užtvankos. Kitąmet Žemės ūkio ministerijos tinklalapyje planuojama pateikti išsamią ataskaitą apie per šį žuvitakį migruojančias žuvis.

Nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. nuo užtvankos žemyn, iki Jūros upės žiočių, žvejoti draudžiama. Tuo ne visi patenkinti: lentelė su šia informacija numušta nuo strypo, todėl ją, gulinčią ant žemės, sunku pastebėti.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą