Už nelegalias poilsiavietes gresia baudos

Dalintis:

Savavališkai įrengti stovyklavietę miške ar pamiškėje, niokojant aplink augančius medžius – draudžiama ir net už tai baudžiama. Tauragės miesto Beržės dalyje, besiribojančioje su Tauragės girininkija, būtent taip pasielgė paaugliai. Vaikams rūpėjo papramogauti, o apie gamtos suniokojimą jie, panašu, nepagalvojo.  

Beržės mikrorajonas ribojasi su Tauragės girininkija, privačių namų kvartalą nuo sengirės skiria tik žvyruotas kelias ir gilus kanalas. Sutrešus lieptui žmonės lipa per kanalą, kuriuo čiurlena upelis, permestu medžio kamienu kabindamiesi už šakų, kopia stačiu jo krantu – taip vietos gyventojai įveikia sudėtingą atkarpą, nes ne vienas pamėgo vaikštinėti ar bėgioti miško takeliais.

Prieš keletą savaičių ten dirbo Vytautas, valantis mišką po kirtimo. Pasak vyro, išgirdęs netoliese neįgudusiai kapojant, jo nuomone, atšipusiu kirviu ir šūkaujant, nuėjo pažiūrėti, kas ten vyksta.

– Pamačiau du 12–14 metų paauglius, jie su kirvuku skaptavo storoko beržo kamieną daugiau nei metro aukštyje. Sugėdinau juos, tai nubėgę tolėliau vėl žalojo medelius, – pasakojo vyras. – Išginiau ir iš ten, jie kanalą perlipę nubėgo į Grybo gatvę, vienas lyg ketino sukti į kiemą, bet pamatę mane ateinantį nubėgo gatve tolyn. Taip, matyt, slėpė, nenorėjo išsiduoti, kuriame name gyvena. Negalima taip medžių žaloti.

Taip sužalotas berželis vargu, ar nesunyks. Reginos Genienės nuotrauka

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Antanas Gaudiešius sako, kad savivaliauti valstybiniuose miškuose negalima, o jei padaryta žala gamtai – teks kaltininkams atlyginti. Jei kaltininkai – nepilnamečiai, atsakomybė tenka jų tėvams. Vaikų noras įkurti poilsiavietę miško pakraštyje, ant kanalo kranto, pasak miškininko, – ne tragedija, tačiau tokius projektus reikia vykdyti tausojant gamtą, saugant kiekvieną augalą, pasitarus su suaugusiaisiais, o geriausia kartu su tėvais.

– Statyti niekas nieko savavališkai negali, juo labiau, jei medžius žaloja ir laužo. Tėveliai turėtų skiepyti savo atžaloms meilę gamtai, vaikus mokyti, kaip elgtis miške, nepalikti jų be priežiūros, ypač su kirviais. Savo sumeistrautoje stovyklavietėje užkūrę laužą vaikai gali sukelti gaisrą, – susirūpinęs kalbėjo miškininkas. – Džiugu, kad rajono miškuose vandalizmo neliko, poilsiavietes jau ne taip siaubia, kaip prieš 10–15 metų. Tauragiškiai myli gamtą, saugo savo turtą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą