Viešvilės rezervate pradėtas lūšių skaičiavimas

Dalintis:

Pasnigus Viešvilės rezervato darbuotojams prasidėjo intensyvus darbas – prasidėjo valstybinis lūšių monitoringas. Manoma, kad netoli Tauragės esančio rezervato teritoriją yra pasidalinusios dvi lūšys.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato feisbuko paskyroje paskelbta, kad pradėtas pėdsekių darbas ir vykdoma itin retos Lietuvos plėšrūnės – lūšies apskaita.

„Apie šių gyvūnų populiaciją ekologai sprendžia pagal jų paliktus pėdsakus sniege. Lūšis – tai antra pagal dydį plėšrūnė po vilko, tačiau pagal savo gyvenimo būdą ir medžioklės taktiką yra vienišė, todėl žmogui jokio pavojaus nekelia. Nuo 2000-ųjų metų į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta lūšis saugoma ir visoje Europoje – jų populiacijai palaikyti ir didinti steigiamos „Natura 2000“ teritorijos. Šiuo metu Lietuvoje priskaičiuojama iki 150 individų“, – rašo Viešvilės rezervato specialistai.

Čia svarbu paminėti, kad „Tauragės kurjeryje“ jau rašėme apie tai, kad rudenį aptikta gerokai nuniokota „Natura 2000“ teritorijoms priklausanti Laukėsos pelkė. Specialistų teigimu, ji irgi yra lūšių teritorijos dalis.

Lūšies pėdsakai. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato nuotrauka

Rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad darbuotojai jau sykį apėjo teritoriją, tačiau pėdsakų nebuvo pastebėta. Įdomu tai, kad visgi yra žinoma, jog rezervato teritorijoje šių plėšrūnų yra – didžiosios katės retkarčiais praeina pro rezervato teritoriją stebinčias vaizdo kameras.

– Galvoju, rezervate turim dvi lūšis. Manome, kad rezervatas yra jų plotų dalis, nes pats rezervatas joms per mažas – vienai lūšiai reikia apie 40 kv. km teritorijos, – sakė Viešvilės rezervato vyr. specialistas, svarstydamas, kad dvi užsukančios lūšys gali būti patelės.

Lūšis. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato nuotrauka

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas apima apytiksliai 30 kv. km – tai gerokai mažiau nei reikia vienai lūšiai. Svarstoma, kad dvi lūšys turi savo teritorijas, į kurias patenka ir po dalį rezervato ploto.

Kada specialistai darys antrą skaičiavimą, neaišku. S.Bartmino teigimu, vakar snigo, tad reikia bent parą laukti po snygio – tokios monitoringo taisyklės.

S.Bartminas pasakojo, kad sustiprinta apsauga ir bandymai lūšis veisti nelaisvėje prisidėjo prie to, kad jų populiacija gausėja.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.