Vilkų sumedžios daugiau

Dalintis:

Spalio viduryje prasidėjo naujas medžioklės sezonas. Aplinkos ministerija šiemet nustatė didesnę vilkų medžioklės kvotą. Lietuvoje galvijų augintojams vis labiau dejuojant dėl šių plėšrūnų išpuolių, pilkieji miškų sanitarai Tauragės rajono ūkininkams neprasikalto – neužregistruota nė vieno papjauto naminio gyvulio. Vilkams kažkur pradingus, įsismarkavo šernai – jie šeimininkauja ne tik soduose, bet ir braunasi į miestą.

Atsižvelgdama į vilkų populiacijos stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir jų padarytą žalą ūkininkams, Aplinkos ministerija šiemet leido sumedžioti 190 vilkų – tai yra 15 daugiau nei praėjusį sezoną.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje gyvena 63 vilkų šeimos. Kadangi žiemos sezono medžioklė mažai gelbsti, planuojama aktyviau reguliuoti vilkų prieaugį vasarą ir ankstyvą rudenį, kai jie pjauna naminius galvijus. Aplinkos ministerija planuoja skatinti probleminių vilkų medžioklę ne medžioklės sezono metu, pagreitinti medžioklės leidimų išdavimo tvarką, supaprastinti procedūras. Leidimus išduoti galėtų ne tik kontroliuojančios institucijos, bet ir savivaldybės. Šiais pokyčiais bus pereita prie kitokio vilkų populiacijos valdymo būdo.

Ministerija siūlo keisti medžioklės terminą – jį pradėti mėnesiu anksčiau (rugsėjo 15 d.) ir anksčiau užbaigti (vasario 28 d.). Vilkai Lietuvoje yra saugoma rūšis, kadangi šalis įsipareigojo riboti jų medžioklę nustatydama sumedžiojimo limitą ir medžioklės terminą. Šiemet spalio 15 d. prasidėjęs medžioklės sezonas tęsis iki kovo 31 dienos. Jei 190 vilkų bus sumedžiota anksčiau termino, jų medžioklė bus nutraukta anksčiau.

Pagal Aplinkos ministerijos pateiktus duomenis praėjusių metų medžioklės sezoną Tauragės rajono miškuose buvo nušauti 2 vilkai, užpernai – 3 šie plėšrūnai. Šiemet vilkai nenuskriaudė nė mažiausio ūkininko galvijo, nebent šeimininkas nesivargino atvejį užregistruoti.

– Iki šiol neužregistruotas nė vienas vilkų išpuolis seniūnijose, nesulaukėme nė vieno skundo. Nežinome, ar vilkai pasitraukė, gal sugrįš, o gal jų visai nėra. Su vilkais ramu, dabar nerimsta šernai, – sakė savivaldybės administracijos specialistė Asta Eičienė. – Pernai užregistravome 8 vilkų išpuolius, jie papjovė 7 veršelius ir avį Mažonų, Žygaičių, Gaurės ir Tauragės seniūnijose. Aplinkos ministerija ūkininkams atlygino žalą – išmokėjo 1442 Eur.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą