Žinia laukiantiems lašišų: galite traukti meškeres

Dalintis:

Rugsėjo 1-ąją Lietuvoje prasidėjo lašišų ir šlakių žvejybos sezonas – žvejo mėgėjo kortelės šioms žuvims žvejoti išduodamos iki spalio 15 d.

Žinomas televizijos laidų choreografas, praeityje buvęs šokėjas Paulius Šinkūnas žvejoti lašišų išsiruošia kasmet. Pirmą kartą šios karališkos žuvys Paulių sužavėjo prieš septynerius metus.

– Pirmaisiais žvejybos metais nusišypsojo naujoko sėkmė ir sugavau dvi didžiausias žuvis – lašišų pateles po 10 kilogramų. Užteko to, kad susirgčiau lašišų žvejyba. Atrodo, kad kiekvieną kartą išsiruošęs žvejoti sugausiu tik dideles žuvis. Deja, daugiau tokių lašišų ištraukti nepavyko. Buvo kibimų, kai lūžo įranga, bet realiai ištraukti žuvies nepavyko, – pasakojo Paulius.

Pasak aktyvaus žvejo, lašišas gaudyti labai įdomu. Negali sėdėti vienoje vietoje, turi vaikščioti. Prasidėjus licencijuotai žvejybai, kai į namus gali parsinešti vieną laimikį, gerosios vietos upių krantinėse būna sausakimšos.

– Visi žvejai nori sugauti lašišą ir linkiu, kai šie metai jiems būtų įspūdingi, – tauragiškiams žvejams linkėjo Paulius.

Tauragiškiai žvejoti gali Jūroje nuo jos žiočių iki Tauragės „Versmės“ gimnazijos. Nemune bandyti laimę – uždrausta, nesvarbu, kokios žuvys žvejojamos, nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. Tauragės rajono telkiniuose pakaks žvejo mėgėjo bilieto. Žvejojantiems lašišas ir šlakius vertėtų nepamiršti, kad nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. taip pat draudžiama žvejoti ties Neries, Šventosios, Jūros, Minijos ir Žeimenos pagrindinių intakų žiotimis. Žvejo mėgėjo kortelės lašišoms ir šlakiams būna tik paros galiojimo trukmės, jas privalu turėti žvejybos vietoje. Kortelėje nurodytame upės ruože galima pradėti žvejoti ne anksčiau kaip valanda iki saulės patekėjimo ir reikia užbaigti ne vėliau kaip valanda po saulės laidos. Ši kortelė suteikia teisę paimti vieną lašišą arba šlakį (ne mažesnius kaip 65 cm) nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., o nuo spalio 1 d. iki spalio 15 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privalu paleisti net ir turint žvejo mėgėjo kortelę.

Po spalio 15-osios, paskutinės lašišų ir šlakių žvejybos rudens sezono dienos, limituota lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama ir žvejo mėgėjo kortelės nebeišduodamos, o daugelyje lašišų ir šlakių migracijai ir nerštui svarbių upių ruožų, nurodytų Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 4 priede, įsigalioja draudimas žvejoti bet kokias žuvis. Išneršusias ir grįžtančias į Baltijos jūrą lašišas vėl leidžiama žvejoti nuo gruodžio 26 d.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą