Keliauti po Skaudvilės kraštą galima netradiciškai

Dalintis:

Skaudvilės piliakalnius dabar galima aplankyti kada panorėjus – sukurtas virtualus turas „Skaudvilės piliakalnių žiedas“. Virtualiame žemėlapyje pateikti įsimenantys vaizdai, grafiniai darbai, istoriniai faktai ir legendos apie įvairius kultūros paveldo objektus. Ten užsukę išgirsime vyrų folkloro grupės atliekamas dainas.

Virtualiai keliauti labai paprasta: reikia žemėlapyje spausti ant aktyvios ikonos ir pačiam skaityti ar klausytis įgarsintų istorijų, dainų, grožėtis nuotraukų galerijomis. Čia pateikta net 360 fototurų ir trimatėje erdvėje atkurtos Karšuvos pilies vaizdai, pasakojama labai įdomi jos istorija.

Sužinosite, kad Skaudvilę juosiantys piliakalniai – Kalniškių, Ivangėnų I ir II, Nosaičių, Juškaičių – išsidėstę ne atsitiktinai, jie turėjo strateginę paskirtį. Teigiama, kad jie apšlakstyti mūsų protėvių krauju, kai XIII a. puldinėjo kryžiuočiai, apie juos sukurtos legendos ir padavimai. Spėjama, kad netoli Skaudvilės įsikūrusiame Ivangėnų kaime ant piliakalnio stovėjo galinga tvirtovė, susijusi su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais: Butigeidžiu, Butvydu, Vyteniu, Gediminu, Margiriu ir Karšuvos valdovu Alminu. Manoma, kad čia galėjo būti pagrindinė Karšuvos žemių, nusidriekusių nuo Dubysos iki Minijos, pilis, kurioje vyko nuožmūs mūšiai.

Virtualiame žemėlapyje pateikiamas kraštiečio dailininko Alfonso Čepausko grafikos darbų ciklas „Karšuvos mitas“. Tai interpretacijų ciklas apie Karšuvos pilį, jos užgrobimą ir sunaikinimą. Žymaus dailininko paveiksluose tikroviškai perteikti pilies užpuolimo, kautynių, dvikovų, vergų išsivedimo epizodai sukuria stiprią emociją – pagarbą ir pasididžiavimą protėvių narsa. Teigiama, kad šie darbai įkvepia vykdyti tolesnes archeologines ir istorines paieškas.

Projekto iniciatorius – Tauragės kultūros centras.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.