Pamynę įstatymus rizikuoja artimųjų sveikata

Dalintis:

Nepersirgę ir skiepytis nuo COVID-19 atsisakantys tauragiškiai rado būdą apeiti įstatymus ir laisvai automobiliu keliauti po kaimynines šalis. Epidemiologai perspėja – sužinojusi apie sukčiavimo atvejus, saviizoliacijos pažeidimus tirs policija, o pažeidėjams gresia baudos.

Sveikatos apsaugos ministerija numato išimtis keliaujantiesiems į svečias šalis darbo reikalais. Dirbantiems užsienio valstybėse ar keliaujantiems į komandiruotes net neturint imuniteto, grįžus namo, nereikia karantinuotis. Daugelyje šalių karantinuotis nereikia ir atvykus, jei turi pažymą apie tose šalyse vykdomą veiklą. Socialiniuose tinkluose netruko pasklisti informacija, kaip apeiti įstatymus ir keliauti laisvai. Paaiškėjo, tokios išvykos kaina – 1 euras parai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė yra girdėjusi apie įstatymų pažeidėjus, bet kiek tokių keliautojų gali būti Tauragėje, nei epidemiologai, nei policija suskaičiuoti negali. Izoliacijos nesilaiko ne tik iš Prancūzijos automobilius vežantys tauragiškiai, bet ir poilsinių kelionių išsiilgę vietos gyventojai.

– Visais laikais nelegalios veikos vyko ir greičiausiai vyks. Žmonės sugalvoja, kaip apeiti taisykles, bet rizikuoja ne tik patys. Jei iš užsienio keliautojas grįš susirgęs, užkrės ir savo artimus, ir bendradarbius, draugus ar gimines. Valdant pandemiją žmonių sąmoningumas vienas svarbiausių, – sako G.Masiulionienė.

Internautai yra sukūrę kelias keliautojų grupes. Štai vienoje keliaujantiems į Lenkiją skirtoje grupėje rašoma: „Nebūtina vykstant į Lenkiją pirkti naują telefono papildymo kortelę. Jūsų niekas nesuseks, jei likus 20 kilometrų iki sienos telefone įjungsite skrydžio režimą. Nuo Lietuvos nutolus dar bent 20 kilometrų telefoną drąsiai galite įsijungti“.

– Prie kiekvieno pažeidėjo policininko ir epidemiologo nepastatysi. Tokie tauragiškiai, labai gaila, negalvoja apie pasekmes, kurios gali būti liūdnos. Nejaugi norime sirgti? – klausia NVSC Tauragės departamento vadovė.

Kitas socialinių tinklų dalyvis pateikia dar vieną pavyzdį, kaip išvengti saviizoliacijos: „Izoliacijos grįžus galima išvengti keliaujant darbo reikalais. Tereikia Valstybinės mokesčių inspekcijos savitarnos puslapyje kelionės laikotarpiui išsiimti verslo liudijimą. Dienai kainuoja nuo 1 euro. Tada pačiam sau išsirašyti pažymą dėl komandiruotės. Reikia nurodyti, pas ką ir kokiu tikslu vykstama. Pavyzdžiui, fotografuoti. Įstatymas leidžia grįžus iš komandiruotės darbo metu vykti į darbą ar palikti izoliacijos vietą darbo reikalais“.

– Jei gausime pranešimą apie tokius sukčiavimo atvejus, įvykius tirs policijos pareigūnai, už saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą gresia baudos, – primena G.Masiulionienė.

Vyriausybė yra patvirtinusi grįžimo į Lietuvą ir saviizoliacijos tvarką. Joje skelbiamos išimtys. Pavyzdžiui, pasiskiepijus ir, po paskutinės vakcinos dozės praėjus 14 dienų, izoliuotis nereikia. Izoliacija netaikoma ir ne anksčiau nei prieš 180 dienų koronavirusu persirgusiems gyventojams. Jie turėtų atsispausdinti specialią pažymą iš elektroninės sveikatos sistemos. Tie, kurie sirgo, bet ligos neregistravo, išimčių neturi net tada, jei organizme yra antikūnų.

Nevaisingumas, sveika mityba, liaudies medicina www.netradicinemedicina.com

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą