Planuoti keliones net ir persirgus COVID-19 – rizikinga

Dalintis:

Persirgusiems koronavirusu ir medikų oficialiai pripažintiems sveikais kyla netikėtų kliūčių nusprendus skristi atostogų ar grįžti į darbus užsienyje. Oro vežėjai net iš persirgusiųjų reikalauja neigiamo COVID-19 testo. Nepaisant, kad žmogus pripažintas sveiku, viruso rodmenys organizme gali išlikti iki trijų mėnesių.

Po Vyriausybės posėdžio Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės žurnalistai klausė, ką ji patartų nusprendusiems keliauti į kitas šalis ne darbo, o poilsio tikslais. Premjerė prognozuoti, kada bus leidžiama judėti laisvai, nesiėmė ir perspėjo – kol šalys neturės visuotinio imuniteto, kelionės vis dar bus sunkios.

Taip nutiko ir tiems, kurie nelaukdami oficialios kelionių agentūrų darbo pradžios, įsigijo skrydžių bilietus. Kasdien ne po vieną keliautoją skrydžio planus turi atidėti, nes atlikus COVID-19 tyrimą gautas rezultatas vis dar teigiamas. Oro vežėjai nepripažįsta šeimos gydytojų pažymos, kad asmuo persirgęs ir jau sveikas. Negalioja ir antikūnų testas, kuris turėtų įrodyti susiformavusį imunitetą.

– COVID-19 persirgau gruodžio pradžioje. Sąžiningai laikiausi izoliacijos 14 dienų. Šeimos gydytojas leido grįžti į normalų ritmą ir pripažino, kad esu sveikas, kitų užkrėsti negaliu. Sausio pradžioje nusipirkau perpus pigesnius skrydžio bilietus į Stambulą. Buvo reikalavimas turėti neigiamą ne anksčiau nei prieš 72 valandas atliktą COVID-19 testą. Jį pasidariau privačioje klinikoje, sumokėjau ir gavau teigiamą atsakymą. Dar prieš vykdamas į Vilnių, paprašiau šeimos gydytojo pažymos, kad esu persirgęs. Pažymą išvertėme į anglų kalbą, ją patvirtino notaras. Deja, oro uoste į lėktuvą manęs neįleido. Pinigų už bilietus taip pat niekas negrąžins, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo be kelionės ir be pinigų likęs Norbertas L.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento epidemiologų paprašėme išaiškinti situaciją. Kodėl sveiku laikomas žmogus vis dar gauna teigiamą COVID-19 atsakymą? Ar jis tikrai nepavojingas aplinkiniams ir kada virusas visiškai pasišalina iš organizmo?

– Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, tris mėnesius po pirmųjų COVID-19 ligos simptomų atsiradimo pakartotinai atlikti PGR testo nerekomenduojama. Viruso dalelių organizme galima rasti, nors praėjus dešimt dienų nuo ligos pradžios asmuo laikomas nepavojingu aplinkai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė NVSC Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė.

Specialistės teigimu, nusprendus keliauti, pirmiausia reikia pasidomėti ne tik oro vežėjų, bet ir šalies, į kurią norima vykti, reikalavimais. Kai kurios šalys pripažįsta medikų pažymas, bet patekti į jas galima tik keliais. Oro bendrovės tokių išlygų netaiko.

– Koronavirusine infekcija persirgusiems žmonėms imunitetas šiai ligai susiformuoja vidutiniškai 3–4 mėn., todėl per šį laiką užsikrėsti pakartotinai tikimybė yra labai maža. Žinoma, priklausomai nuo to, kokia COVID-19 koronainfekcijos forma sirgo pacientas ir koks antikūnų titras susidarė organizme. Persirgusiam asmeniui, kuris turi antikūnų, keliauti saugiau, nebent asmuo užsikrėstų kita viruso atmaina. Jei žmogus persirgo besimptome ar lengva COVID-19 forma, didesnė tikimybė, kad organizmo imunitetas nesusidarys arba jis bus trumpesnis, – informavo specialistė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą