Užsienis pasiskiepijusiems sienas atveria lengviau

Dalintis:

Paskutinės minutės kelionių į šiltuosius kraštus kainos į tokias žemumas nebuvo kritusios keletą metų. Savaitės poilsį Turkijos itin gerai vertinamame 5 žvaigždučių viešbutyje su programa „ultra viskas įskaičiuota“ kelionių agentūros šią savaitę siūlė pirkti už 149 eurus žmogui. Tiesa, skrydis – jau kitą dieną.

Iki karantino dažniausiai tik kelionių agentūrų pagalba keliavę lietuviai pamažu atranda savarankiškas keliones. Jau garsiai kalbama, kad poilsis užsienio kurortuose, kur visada garantuojamas geras oras ir šilta jūra, šiemet bus žymiai pigesnis nei poilsis lietuviškajame pajūryje. Tiesa, pigūs bus tik skrydžio ir viešbučio paketų pasiūlymai. Kelionių kainą smarkiai pakels privalomi testai dėl koronaviruso ir atostogų šalyse galiojantys papildomi sveikatos draudimai.

Lietuvos oro uostuose keliautojų patogumui jau keletą mėnesių veikia mobilieji tyrimų punktai, kuriuose keliautojai gali atlikti privalomus PGR ar antigenų testus. Vilniaus oro uoste veikiančioje laboratorijoje per 24–36 valandas atliekamo PGR testo kaina svyruoja nuo 75 iki 80 eurų, o toks pat testas, atliekamas per 1,5–3 val., kainuos jau 140 eurų. Per pusvalandį atliekamas antigenų testas kainuoja 35–40 eurų, tik jo rezultatai tenkina ne visas oro linijas ir valstybes, į kurias keliaujama.

Grįžtant į Lietuvą PGR testo taip pat reikės, bet užsienyje jų kainos mažesnės nei Lietuvoje. Išimtys taikomos tik persirgusiems COVID-19 ir oficialų tai įrodantį dokumentą turintiems arba pagal pilną vakcinavimo programą paskiepytiems asmenims, kai po paskutinio skiepo praėjo 14 dienų. Šiems asmenims nei izoliacija, nei PGR testas grįžtant namo neprivalomi.

– Į Maljorką su vyru skridome tik praėjus 16 dienų po antrojo skiepo. Keliaujant į Ispaniją būtinas PGR tyrimas. Pasidarėme jį privačioje klinikoje Vilniuje ir kitą rytą, turėdami rezultatus išskridome. Grįžtant namo, PGR nereikia, bent jau taip skelbia Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, bet sužinojome, kad Palmos de Maljorkos oro uoste mūsų neįleis į lėktuvą be PGR testo, skiepų pažymėjimas jiems netiko. Testus pasidarėme už savo pinigus, sumokėjome 150 eurų, – pirmosios šių metų kelionės įspūdžiais su „Tauragės kurjeriu“ dalijosi medikė Raminta.

Pasak jos, pažymėjimą, kad yra paskiepyta abiem vakcinos dozėmis ji parsisiuntė iš elektroninės sistemos esveikata. Išrašo oro uostuose turėtų užtekti, bet kelionių organizatoriai į užsienį susiruošusiems tauragiškiams pataria paprašyti šeimos gydytojo antspaudo ant spausdinto vakcinavimo išrašo.

Lengvatas pasiskiepijusiems patvirtino ir dalis pasaulio valstybių. Pasiskiepiję be papildomų išlaidų jau galite skristi į Graikiją, Gruziją, Portugaliją, bet į lietuvių pamėgtą Norvegiją bent jau kol kas įvažiuoti galima tik turint labai svarbią priežastį – darbo reikalais arba ten gyvenant nuolat. Visiems atvykstantiems privalu turėti ne vėliau nei prieš 24 valandas iki skrydžio atliktą PGR testą. Atvykus į šalį dar lauks 10 dienų izoliacija.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą