fbpx

Ilgametis pedagogas vaikų namuose pasijuto nebereikalingas

Dalintis:

2020 metų pavasarį restruktūrizavus vaikų globos namus „Šaltinėlis“, šioje įstaigoje buvo panaikintas neformalaus ugdymo pedagogo etatas, o jo vietoje įsteigtas kitas. Dėl šių pokyčių 15 metų su tėvų globos netekusiais vaikais dirbęs kūno kultūros pedagogas Alvydas Skurdelis iki Naujųjų pas savo auklėtinius ateidavo kaip savanoris, po Naujųjų ir ši sutartis tapo negaliojanti. Tokio sprendimo priežastis aiškina dabar jau Šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė.

Pedagogas Alvydas Skurdelis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje moko kūno kultūros, daugelį metų eina Tauragės apskrities masinio futbolo koordinatoriaus pareigas, Sporto centre dirba treneriu, jo pedagoginio darbo stažas – 30 metų. Apžvelgdamas prabėgusius metus, mokytojas atskleidė, kas jam skaudžiausia.

– Iki šiol didžiausias smūgis man buvo gegužės 30 d. nutraukta sutartis su „Šaltinėliu“, ten dirbau 15 metų. Socialinių paslaugų centrą sujungus su globos namais, man pareiškė, kad dingsta pedagogo etatas. Nesutikau su pasiūlymu būti užimtumo specialistu. Ne piniguose esmė, niekaip nesuprantu, kaip dirbant su vaikais nebereikia pedagogo, – širdgėlą išliejo mokytojas. – Su savo auklėtiniais iki šiol bendrauju, bet šis įvykis ir man, ir jiems labai sunkus.

Pasak mokytojo, pirmojo karantino metu „Šaltinėlyje“ jis dirbo kiekvieną dieną, kol įstaiga su juo gegužės pabaigoje nutraukė darbo sutartį. Kad galėtų lankytis pas vaikus, A.Skurdelis pasirašė savanorystės sutartį ir vykdė mažus projektėlius.

– Globos įstaigoje gyvenantys vaikai nuostabūs, tik truputį savotiški, jų charakteriai kitokie. Aš pažinojau juos, o jie mane: 15–20 vaikų veždavau prie jūros ar į baseiną, lankydavome renginius, niekada nekildavo jokių problemų, vaikai laikydavosi taisyklių. Gražiai bendravome, tai buvo daugelio metų įdirbio rezultatas, o dabar nebeliko nieko, viskas sustojo, – kalbėjo mokytojas.

Pasak Šeimos gerovės centro direktorės Linos Baziliauskienės, neformalaus ugdymo pedagogams buvo pasiūlyta tapti užimtumo specialistais, pedagogų pareigybės buvo likusios iš tų laikų, kai globos namuose gyveno apie 50–70 vaikų. Šiuo metu globotinių tik 18, planuojama, kad ir jie išeis gyventi į namus. Viena mokytoja su vadovės pasiūlymu sutiko, o A.Skurdelis – ne.

– Mums labiau reikia užimtumo specialistų, sumažinome krūvius, nes vaikų mažai, pasikeitė ir jų poreikiai. Pedagogai visą vasarą atostogauja, o mums vasarą labiausiai reikia užimtumo specialisto, nes tuo metu nevyksta pamokos ir būreliai. A.Skurdelis atsisakė naujos pareigybės, nes pedagogams visai kitos privilegijos, – sakė įstaigos vadovė. – Jiems, kaip ir mokykloje, buvo kontaktinės ir nekontaktinės valandos. Dirbant užimtumo specialistu sumažėja darbo užmokestis ir atostogos daug trumpesnės.

Lina Baziliauskienė sako, kad Šeimos gerovės centrui reikėtų daugiau specialiųjų pedagogų, nes kai kuriems vaikams prireikia pagalbos ruošiant namų darbus. O norintys sportuoti globotiniai gali lankyti Sporto centro užsiėmimus, įvairius būrelius. Pasak įstaigos vadovės, įstaigoje savanoriaujantis asmuo negali vežti vaikų į keliones kada panorėjęs, pats vairuoti autobusiuko negali. Daug ką reikia suderinti su administracija ir gauti leidimą.

– Laikai keičiasi, pokyčiai neišvengiami. Mokytojo netenkino mūsų sąlygos, mes jo neatsisakėme, galėjo dirbti. Du kartus kalbėjau, nesutiko, tai teko atsisveikinti, išmokėjome išeitines, kaip priklauso, – teigė direktorė. – Iš pradžių vaikai klausinėjo, kur dingo jų mokytojas, aš jiems atvirai pasakiau, kad jam buvo siūlyta, tačiau jo netenkino sąlygos. Jis ateina pas vaikus, o dėl tolimesnio savanoriavimo priklausys, kaip susitarsim. Mūsų abiejų tikslas turi būti ne ambicijos, bet vaikai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą