Kalėdų Senelis: ar tikra jo barzda, patikrina ne tik vaikai

Dalintis:

Ne veltui sakoma, kad Kalėdos – stebuklų metas. Šiuo laikotarpiu tauragiškis Laimonas Rimkus virsta Kalėdų Seneliu ir tampa pačiu mylimiausiu ir laukiamiausiu asmeniu. Jau 23-ejus metus vaikai patiki jam didžiausias paslaptis ir slapčiausias viltis. Neseniai įžiebęs gražuolę miesto eglę, Kalėdų Senelis energingai vaikšto su didžiuliu dovanų maišu ir beldžiasi į svetingų namų duris. 

Barzda – natūrali

Pirmą kartą Kalėdų senelio apdarą Laimonas Rimkus užsivilko ir didžiulę vatos barzdą prisitvirtino prieš du dešimtmečius. Metams bėgant, jam užaugo tikra barzda. Dabar jis bene vienintelis Kalėdų Senelis su natūralia barzda visame Tauragės krašte.

– Jau dvejus metus Kalėdų Senelio misiją vykdau nešiodamas savo barzdą, o ne iš vatos pagamintą. Ji vaikams labai patinka – visuomet smagiai patampo norėdami įsitikinti, ar aš tikras, – linksmai pasakojo L.Rimkus. – Po vaikučių timptelėjimų ir mamytėms įdomu patikrinti – barzda tikra ar priklijuota. Įsitikinę, kad tikra, labai nustemba.

Kalėdų Senelis šiemet gana anksti, jau rugsėjo mėnesį, sulaukė daugybės kvietimų atvykti į darželius, mokyklas, kitas įstaigas ir privačius namus. Jis patikino, kad lankosi visur, kur tik pakviečiamas. Labai laukiamas Kūčių vakarą ir Kalėdų dieną. Ne vienerius metus Švč. Trejybės bažnyčioje per Bernelių mišias dalija vaikams saldainius.

Kalėdų Senelis jau susiruošęs į šventinę kelionę. Jovitos Verpečinskienės nuotrauka

– Šiemet jau viskas suplanuota, nebent grįždamas iš kažkur pakeliui galėčiau užsukti. Visos šventinės dienos net minutėmis sudėliotos. Mano maišas kasmet vis sunkesnis – dovanų daugėja, jos didėja, todėl sunkoka nešti, – atviravo Kalėdų Senelis. – Nespėjusiems man kvietimo atsiųsti rekomenduoju susisiekti su Laplandijoje gyvenančiu Kalėdų Seniu, kad jis neužmirštų aplankyti. Sutikti gražiausias metų šventes noriu savo šeimoje.

Norai nesikeičia

Kalėdų Senelis teigė, kad metams bėgant vaikų norai išlieka tokie patys, tik keičiasi lėlių ar telefonų pavadinimai. Jie nori to, ką naujesnio ir įdomesnio pasiūlo pasaulio žaislų pramonė.

– Man vaikai rašydami laiškus niekada neprašo šiltų batų ar striukių. Jie nori žaislo. Prieš kelerius metus labiausiai įsiminė maždaug aštuonerių metų mergaitės noras, kad Kalėdų Senelis atneštų tokį pat šaliką, kokį žaisdama su vaikais kažkur paliko. Tris dienas iš eilės ji skambino į Senelio liniją, nes bijojo mamytės pykčio dėl pamesto šaliko, – nelinksmai pasakojo Kalėdų Senelis. – Kita mergaitė prašė, kad tėtis sugrįžtų į namus.

Nuo šio savaitgalio Kalėdų Seneliui visi pageidaujantys, kaip ir kasmet, galės paskambinti iš telefono būdelės Pilies aikštėje. Pasak L.Rimkaus, dvimečiai mažyliai dar nenori telefonu kalbėtis, nes nelabai supranta, kas toks yra Kalėdų Senelis. Vyresni vaikai pabendrauti  dažniausiai atskuba savarankiškai. Jis sulaukia nuolatinių kalbintojų, kurie eidami iš užsiėmimų Moksleivių kūrybos centre užsuka pasiteirauti, kaip jis gyvena ir pasipasakoti, kaip praėjo diena.

– Visuomet pasiteirauja, ar aš ateisiu. Suprantama, sužinau, kokių išdaigų jie būna iškrėtę, ir sulaukiu pažadų, kad bus geri, – juokdamasis pasakojo L.Rimkus.

Didesnis įspūdis

Laimonas Rimkus patikino, kad vaikams būna didesnis įspūdis, kai jie patys pamato tikrą Kalėdų Senelį, kuris iš maišo traukia dovanas. Kalėdinę nuotaiką, džiugią šventę Senelis sugeba sukurti užtrukęs gerą pusvalandį.

– O ne taip, kad kažkas paskambino prie durų, tėtis nubėgo, atidarė ir šaukia, kad Kalėdų Senelis paliko dovanų. Prieš dešimtmetį Tauragėje Kalėdų Senį į namus kviesdavosi gerai žinomos šeimos, sulaukusios anūkų. Dabar vis dažniau Senelį į namus kviečiasi įvairaus socialinio sluoksnio žmonės, skirtingų požiūrių ir galimybių, – pastebėjimais dalijosi L.Rimkus. – Tie, kurie nori sukurti šventę vaikams, supranta, kad geriau Kalėdų Senelis nei pėdos prisnigtame balkone.

Kalėdų Seneliui smagiausia tai, kad tenka eiti pas jau užaugusius kažkada lankytus vaikus. Sukūrę savo šeimas jie prašo aplankyti jų mažylius. Neseniai jis sulaukė skambučio iš užsienio pas dukrą grįžtančių senelių. Jie prašė per Kalėdas aplankyti visą jų šeimą – tokią staigmeną ruošia artimiesiems. Ar prabanga Senelį pasikviesti į namus? L.Rimkaus nuomone, tai sąlyginis dalykas. Vieniems nueiti į kino teatrą ar nuvažiuoti kažkur atrodo prabanga. Taip ir su Kalėdų Seneliu.   

Svarbiausia – suprasti

Pasak Kalėdų Senelio, svarbiausia, kad šventės netaptų pasipuikavimo prieš kaimynus ir draugus laikotarpiu. Turime suprasti, kad Kalėdos – darnos, rimties ir susikaupimo metas. Jis patikino, kad ne dirbtiniai blizgučiai, kuriais puošiame egles ir sodybas, atneša džiaugsmą, o buvimas kartu su artimaisiais sukuria tikrąjį švenčių stebuklą.

Žymos:
Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą