Kraštietė Jomantė Šležaitė-Paukštė ruošiasi pirmosios savo tapybos darbų parodos atidarymui

Dalintis:

Kraštietė operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė stebina ir pati save, ir kitus – anksčiau nė nemaniusi, kad kada nors pradės tapyti, šiandien savo paveikslais puošia ne tik namų sienas, bet ir ruošiasi debiutinei parodai Vilniuje.

Jomantės Šležaitės-Paukštės darbų paroda bus eksponuojama Vilniaus karininkų ramovėje visą mėnesį nuo birželio 22 dienos. Pasak darbų autorės, bus eksponuojama apie 20 jai labiausiai patinkančių darbų. Kai kurie Jomantės paveikslai į parodą atkeliaus iš juos nupirkusių žmonių namų. O naujausias parodos eksponatas dar net nenutapytas – tėra balta drobė ir mintis.

– Dar turiu 20 dienų, – šią savaitę pusiau juokaudama sakė pašnekovė.

Į tapybą Jomantė pasinėrė per pirmąjį karantiną 2020 metų pavasarį. Iki šiol jos kolekcijoje – apie 60 paveikslų.

– Dažniausiai stengiuosi piešti ryte. Tapydama sau užduodu dienos toną, – „Tauragės kurjeriui“ sakė kūrybiškoji kraštietė.

Jomantė Šležaitė-Paukštė atvirauja labai mėgstanti piešti moteris. Moters kūnas jai asocijuojasi su estetika, o estetika mene itin svarbu. Ir parodoje eksponuojamuose paveiksluose dominuos moters tema.

– Labiausiai mėgstu įdėti moterį į kokį nors fantastinį siužetą. Realistiniai paveikslai nei man gaunasi, nei labai įdomūs. Paveikslai su mistikos elementais man įdomiausi ir gražiausi, – atskleidė darbų autorė.

Jomantės šeimos namus šiandien puošia jos tapyti paveikslai.

– Viskas prasidėjo nuo trijų pamokų dar prieš pirmąjį karantiną. Pamačiau skelbimą apie tapybos pamokas. Nuėjau ir patiko. Kai prasidėjo karantinas, galvoju, ką veikti namuose… ir pradėjau tapyti. Kai kurie paveikslai namuose jau pakeisti, nes tie patys nusibosta arba parduodu. Mano kolekcija kintanti, – smagiai pasakojo pašnekovė.

Birželio 22 dieną rengiama tapybos paroda „Vidinės meditacijos“ Vilniaus karininkų ramovėje bus pirmoji tapybą atradusios operos solistės J.Šležaitės-Paukštės darbų ekspozicija. Sulaukusi Vilniaus karininkų ramovės kvietimo surengti parodą, Jomantė džiaugiasi, kad jos darbai visą mėnesį džiugins žmones.

Rugsėjį savo darbų parodą kraštietė planuoja atvežti į Tauragę. Darbus planuojama eksponuoti Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje.

Paveikslai ant drobės – YZYdeco.lt

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą